unavailable
Dujardin
Auriol George (1863-1938)
Barboutau Pierre (1862-1916)
Alexandre Arsene (1859-1937)
Beaumont L
Bing Siegfried (1838-1905)
Chełstowski Adam
Leroux Ernest (1845-1917)
Migeon Gaston (1861-1930)
Ochnio Monika
Piwocka-Wawrzewska El┼╝bieta
Rygiel Marek
Ryszkiewicz Andrzej (1922-2005)
Tarnawska Joanna
France
H├┤tel Drouot (Pary┼╝)
Jelec
Sztuka chińska
Robert E. Haynes (San Francisco)
Durand-Ruel (Pary┼╝)
Barboutau, Pierre
Bing, Siegfried
D. F.
Hayashi Tadamasa (1853-1906)
T. F.
Barrot, F.
Christie, Manson and Woods (Londyn)
Drzeworyt chiński
Duparc, E. D.
Duparc, H.
Enami
Gari├ę Jean
Goncourt, Edmond de
Hartman Roland
H├┤tel des Commissaires-Priseurs (Pary┼╝)
Kay Arthur
Laki barwne
Malarstwo chińskie
Malarstwo japońskie
Manos Gr├ęgoire (1851-1910)
P├Âttickh von Pettenegg Gaston
R. W. P. de Vries (Amsterdam)
Rzemiosło artystyczne Azji
Suminokura
Tillot, C.
┼áevi─Ź, Dmitrij
33 results Filter
Autor: Durand-Ruel Vente (1907 ; Paris)
Tytuł: Objets d'art et peintures du Japon et de la Chine provenant de la collection Suminokura : dont la vente aura lieu du [...] 10 au [...] 15 juin 1907 inclus dans les Galleries de MM. Durand-Ruel [...], Paris.
Wariant tytułu: Collection Suminokura
Adres wydawniczy: Paris : Durand-Ruel, 1907 (E'vreux : Impr. de Ch. H├ęrissey).
Opis fizyczny: 188, [1] s., [17] k. tabl. : il. ; 31 cm.
Uwaga: Tyt. na s. przedtyt.: "Collection Suminokura". - Cz─Ö┼Ť─ç il. - heliogr.
Temat: Suminokura - zbiory
Temat: Durand-Ruel (Pary┼╝) - aukcje - 1907
Temat: Rzemiosło artystyczne chińskie - aukcje
Temat: Rzemiosło artystyczne japońskie - aukcje
Temat: Sztuka chińska - aukcje
Temat: Sztuka japońska - aukcje
Hasło dodatkowe: Dujardin,.
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 2709 (1 egz.)
Autor: Dorotheum. Auktion (1906 ; Wien)
Tytu┼é: Sammlungen Sr. Exzellenz des Grafen Gaston P├Âttickh von Pettenegg : Japonika [...], Gem├Ąlde alter und moderner Meister [...], Antiquit├Ąten [...], Kunstmobiliar, Marmor-Skulpturen : Schaustellung: ab [...] 13. November 1906 [...] : Auktion: Montag, 19. November [...] und die folgenden Tage.
Adres wydawniczy: Wien : Dorotheum, 1906 (Wien : W. Hamburger).
Opis fizyczny: [6], 58, [2], 5, [1] s., [32] k. tabl. : il. ; 31 cm.
Temat: P├Âttickh von Pettenegg Gaston - zbiory
Temat: Dorotheum (Wiedeń) - aukcje - 1906
Temat: Sztuka - aukcje
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 144 s.z. (1 egz.)
Autor: H├┤tel Drouot Vente (1908 ; Paris)
Tytu┼é: Objets d'art du Japon : estampes et peintures, poterie, bronzes, lacques, masques, netsuk├ęs, inr├┤s, gardes de sabres, bois sculpt├ęs et dor├ęs, divers : vente publique : H├┤tel Drouot, [...] 2 et [...] 3 juin 1908 [...] : exposition: [...] 1er juin 1908 [...].
Adres wydawniczy: Paris : Ernest Leroux, 1908 (Paris : Societ├ę G├ęn├ęrale d'Impr. et d'├ëd. Lev├ę).
Opis fizyczny: 30 s. ; 27 cm.
Temat: H├┤tel Drouot (Pary┼╝) - aukcje - 1908
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 3852 (1 egz.)
Autor: H├┤tel Drouot Vente (1906 ; Paris)
Tytuł: Objets d'art et peintures du Japon et de la Chine : dont la vente aura lieu du [...] 5 mars au [...] 10 mars 1906 inclus à Hôtel Drouot (salle no 7) / [introd. par Gaston Migeon, L. de Beaumont].
Wariant tytu┼éu: Collection J. Gari├ę
Adres wydawniczy: Paris : H├┤tel Drouot, 1906 (E'vreux : Impr. de Ch. H├ęrissey).
Opis fizyczny: 294 s. : il. ; 32 cm.
Uwaga: Tyt. na s. przedtyt.: "Collection J. Gari├ę".
Temat: Gari├ę Jean - zbiory
Temat: H├┤tel Drouot (Pary┼╝) - aukcje - 1906
Hasło dodatkowe: Beaumont, L.
Hasło dodatkowe: Migeon, Gaston (1861-1930).
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 2719 (1 egz.)
Autor: H├┤tel Drouot. Vente (1912 ; Paris)
Tytu┼é: Objets d'art et peintures du Japon et de la Chine : sculptures, laques, inro, c├ęramique, bronzes, objets en fer, cloisonn├ęs, objets en argent, ├ętoffes, peintures : dont la vente aura lieu ├á Paris, H├┤tel Drouot (salle no 11), les 22, 23, 24 mai 1905.
Wariant tytu┼éu: Collection Dmitri Sch├ęvitch
Adres wydawniczy: Paris : H├┤tel Drouot, 1905 (E'vreux : Impr. de Ch. H├ęrissey).
Opis fizyczny: [6], II, 106 s., [11] k. tabl. : il. ; 27 cm.
Uwaga: W tek┼Ťcie liczne notatki F. Jasie┼äskiego.
Temat: ┼áevi─Ź Dmitrij - zbiory
Temat: H├┤tel Drouot (Pary┼╝) - aukcje - 1905
Hasło dodatkowe: Hôtel Drouot (Paryż)
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 3842 (1 egz.)
Autor: H├┤tel Drouot Salle (9-10 ; 1897 ; Paris)
Tytu┼é: Collection des Goncourt : arts de ─żExtr├¬me-Orient / [pr├ęf. de S. Bing].
Wariant tytułu: Arts de l'Extrême-Orient
Wariant tytu┼éu: Objets d'art japonais et chinois : peintures, estampes composant la collection des Goncourt : dont la vente aura lieu H├┤tel Drouot, salles nos 9 et 10 (les lundi 8, mardi 9, mercredi 10, jeudi 11, vendredi 12 et samedi 13 mars 1897 ├á deux heures pr├ęcises et les lundu 8, mardi 9 et mercredi 10 mars 1897 ├á huit heures du soir
Adres wydawniczy: Paris : [H├┤tel Drouot], 1897 (Paris : Motteroz. Lib.-Imp. r├ęunies).
Opis fizyczny: [8], V, 412 s., [9] k. heliogr, [9] k. : err. ; 32 cm.
Uwaga: Bl─ůd introligatorski - s. 401-405 wszyte po s. 412.
Uwaga: Obja┼Ťnienia do tabl. na bibu┼ékach japo┼äskich (9 k.).
Uwaga: Sygnatury artystów japońskich i chińskich s. 355-405.
Temat: Goncourt Edmond de (1822-1896) - zbiory
Temat: H├┤tel Drouot (Pary┼╝) - aukcje - 1897
Temat: Grafika japońska - aukcje
Temat: Malarstwo chińskie - aukcje
Temat: Malarstwo japońskie - aukcje
Hasło dodatkowe: Bing, Siegfried (1838-1905).
Hasło dodatkowe: Motteroz (Paryż)
Hasło dodatkowe: Heliogr. Dujardin (Paryż)
Ask the librarian about the availability of copies: sygn. sygn. III 672 (1 egz.)
Autor: Durand-Ruel Vente (1903 ; Paris)
Tytu┼é: Objets d'art et peintures du Japon et de la Chine, peintures, livres illustr├ęs du Japon r├ęunis par T. Hayashi : deuxi├Ęme partie dont la vente aura lieu du [...] 16 f├ęvrier au [...] 21 f├ęvrier 1903 inclus ├á l'H├┤tel Drouot (salles nos 7 et 8).
Wariant tytułu: Collection Hayashi
Adres wydawniczy: Paris : H├┤tel Drouot, 1903 (E'vreux : Impr. de Ch. H├ęrissey).
Opis fizyczny: [4], III, 329 s., [27] k. tabl. ; 30 cm.
Uwaga: Tyt. na s. przedtyt.: "Collection Hayashi". - Cz─Ö┼Ť─ç il. - heliogr.
Temat: Hayashi Tadamasa (1853-1906) - zbiory
Temat: H├┤tel Drouot (Pary┼╝) - aukcje - 1903
Hasło dodatkowe: Dujardin,.
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 2713 (1 egz.)
Autor: Durand-Ruel Vente (1902 ; Paris)
Tytu┼é: Objets d'art et peintures du Japon et de la Chine, peintures, livres illustr├ęs du Japon r├ęunis par T. Hayashi : dont la vente aura lieu du [...] 27 janvier au [...] 1er f├ęvrier 1902 inclus dans la Galleries de M. M. Durand-Ruel [...], Paris.
Adres wydawniczy: Paris : Durand-Ruel, 1902 (E'vreux : Impr. de Ch. H├ęrissey).
Opis fizyczny: [4], IV, III, 363 s., [55] k. tabl. ; 30 cm.
Uwaga: Tyt. ok┼é.: "Collection Hayashi". - Cz─Ö┼Ť─ç il. - heliogr.
Uwaga: Przy wielu pozycjach katalogowych adnotacje F. Jasieńskiego, na s. tyt. notatka F. Jasieńskiego - "całkowity zysk z aukcji - 500000 franków".
Temat: Durand-Ruel (Pary┼╝) - aukcje - 1902
Hasło dodatkowe: Dujardin,.
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 2712 (1 egz.)
Autor: H├┤tel Drouot (Pary┼╝). Catalogue (1908 ; Paris)
Tytu┼é: Collection d'objets d'art de la Chine et du Japon : bois sculpt├ęs, jades et st├ęatites, cristaux de roche, laques, ├ęmaux cloisonn├ęs, c├ęramique, ivories, m├ętaux, peintures, meubles, vitrines etc. appartenant a MM. D. F. et T. F. : dont la vente aura lieu [...] 2, 3, 4, 5 d├ęcembre a l' H├┤tel Drouot (salle no 1).
Wariant tytułu: Collection de MM. DF & TF
Wariant tytułu: Collection de MM. DF et TF
Adres wydawniczy: Paris : H├┤tel Drouot, 1908 (Paris :Corbeil Impr. Cr├ęt├ę).
Opis fizyczny: 80 s., [6] k. tabl. ; 27 cm.
Temat: D. F. - zbiory
Temat: T. F. - zbiory
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 3835 (1 egz.)
Tytu┼é: Collection S. Bing : objets d'art et peintures du Japon et de la Chine dont la vente aura lieu du lundi 7 au samedi 12 mai 1906 inclus dans les Galeries MM Durand-Ruel. [Ptie 3], Netsuk├ę, etuis de pipe, kanamono, ├ęventails, ├ętoffes.
Adres wydawniczy: [Paris : b. w., 1906] (Evreux : Herissey).
Opis fizyczny: 34, [2] s., 6 k. tabl. ; 41x30 cm.
Temat: Bing Siegfried (1838-1905) - zbiory
Temat: Durand-Ruel (Pary┼╝) - aukcje - 1906
There are copies available to loan: sygn. sygn. IV 490/3 (1 egz.)
Tytuł: Collection S. Bing : objets d'art et peintures du Japon et de la Chine dont la vente aura lieu du lundi 7 au samedi 12 mai 1906 inclus dans les Galeries MM Durand-Ruel. [Ptie 6], Bronzes, fer, metaux divers, accessoires d'armes et d'armures.
Opis fizyczny: 24, [8] s., 6 k. tabl. ; 41x30 cm.
There are copies available to loan: sygn. sygn. IV 490/6 (1 egz.)
Autor: H├┤tel Drouot Vente (1912 ; Paris)
Tytu┼é: Porcelaines de Chine, bronzes & cloisonn├ęs chinois, laques & bois chinois, porcelaines & poteries du Japon, bronzes & cloisonn├ęs japonais, bois sculpt├ęs du Japon, laques du Japon, norimono, boites ├ęcritoires, inros, ustensiles de fumeurs, netsuk├ęs, armures & armes, paravents, ├ętoffes de la Chine et du Japon : 2me vente : dont la vente aura lieu ├á l'Hotel Drouot (salle no 6) [...] 21 [...], 22 et [...] 23 mars 1912 ├í 2 heures : exposition publique, [...] 20 mars 1912, H├┤tel Drouot (salle no 6
Wariant tytułu: Collection de Son. Exc. M. Manos
Wariant tytu┼éu: Collection Gr├ęgoire Manos
Adres wydawniczy: Paris : H├┤tel Drouot, 1912 (Paris : Impr. Keller et Poirier).
Opis fizyczny: 47 s., [5] k. tabl. ; 27 cm.
Uwaga: U g├│ry k. tyt.: "Collection de Son. Exc. M. Manos". Tyt. na s. przedtyt.: "Collection Gr├ęgoire Manos".
Temat: Manos Gr├ęgoire (1851-1910) - zbiory
Temat: H├┤tel Drouot (Pary┼╝) - aukcje - 1912
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 3838 (1 egz.)
Autor: Hotel Dr├┤uot. Vente (1908 ; Paris)
Tytu┼é: Collection Pierre Barboutau : objets d'art, tissus anciens, peintures et estampes : la vente aura lieu [...] 31 mars, [...] 1er, [...] 2 et [...] 3 avril 1908, H├┤tel des commissaires-priseurs, rue Drouot, Paris (salle no 7), ├á 2 heures pr├ęcies.
Wariant tytułu: Art japonais
Wariant tytułu: Collection P. Barboutau
Adres wydawniczy: Paris : H├┤tel Drouot, 1908 (Corbeil : "d. Cr├ęt├ę).
Opis fizyczny: [4], 88 s. : il. ; 28 cm.
Uwaga: U g├│ry k. tyt.: "Art japonais".
Temat: Barboutau Pierre (1862-1916) - zbiory
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 3850 (1 egz.)
Autor: Barboutau Pierre (1862-1916)
Tytu┼é: Biographies des artistes japonais dont les oeuvres figurent dans la collection Pierre Barboutau. T. 1, Peintures / Pierre Barboutau ; pr├ęf. Ars├Ęne Alexandre.
Wariant tytułu: Collection Pierre Barboutau
Wariant tytułu: Peintures, estampes et objets d'art du Japon dont la vente aura lieu le 3 juin et jours suivant à l'Hôtel Drouot (salle no 8)
Adres wydawniczy: Paris : S. Bing : P. Barboutau, 1904 (Paris : Philippe Renouard Maison Fortier et Marotte).
Opis fizyczny: XIV, [1], 83, [1] s., [63] k. tabl. ; 35 cm.
Uwaga: Nakł. 1000 egz. numerowanych (500 na papierze welinowym i 500 na papierze alfa).
Temat: H├┤tel Drouot (Pary┼╝) - aukcje - 1904
Temat: Rzemiosło artystyczne japońskie - aukcje - 15-19 w
Temat: Rzemiosło artystyczne japońskie - biografie - 15-19 w
Temat: Sztuka japońska - aukcje - 15-19 w
Temat: Sztuka japońska - biografie - 15-19 w
Has┼éo dodatkowe: Alexandre, Ars├Ęne (1859-1937).
Hasło dodatkowe: Auriol, George (1863-1938).
Wersja elektroniczna: http://mbc.malopolska.pl/publication/64528
Ask the librarian about the availability of copies: sygn. sygn. III 2711/1 (1 egz.)
Ask the librarian about the availability of copies: sygn. sygn. III 2711/2 (1 egz.)
Autor: H├┤tel Drouot. Vente (1906 ; Paris)
Tytuł: Objets d'art, peintures et estampes du Japon et de la Chine : dont la vente aura lieu du [...] 19 au [...] 21 novembre 1906 inclus à Hôtel Drouot (salle no 10) [...].
Wariant tytułu: Collections E. D. et H. Duparc
Opis fizyczny: [4], 99, [1] s., [4] k. tabl. ; 26 cm.
Uwaga: Egz. w wi─Ökszo┼Ťci nie rozci─Öty.
Temat: Duparc E. D. - zbiory
Temat: Duparc H. - zbiory
Temat: D. F. - zbiory
Temat: T. F. - zbiory
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 3844 (1 egz.)
Autor: H├┤tel Drouot Vente (1913 ; Paris)
Tytu┼é: Catalogue de l'importante collection de M. Arthur Kay de Glasgow : laques du Japon des XVIIe, XVIIIe et XIXe si├Ęcle - ├ęcritoires, inros, laques divers, peignes, pochettes ├á tabac, netsuke - poignards, bronzes chinois des ├ępoques Tang, Han, Chow, Sung, Yuan, Ming, etc., bronzes japonais de Semin, To-un, etc., gardes de sabres - Kozuka, Fuchi-Kashira, peintures et dessins : [...] la vente aura lieu ├á Paris, H├┤tel Drouot, salle No 8, du [...] 20 novembre [...] au [...] 26 novembre 1
Wariant tytułu: Collection de M. Arthur Kay F. S. A. (London et Edinburgh)
Adres wydawniczy: [Paris : H├┤tel Drouot], 1913 (├ëvreux : Ch. H├ęrissey, Paul H├ęrissey).
Opis fizyczny: 174, [17] s., [16] k. tabl. : il. ; 33 cm.
Uwaga: Tyt. na okł. i s. przedtyt.: "Collection de M. Arthur Kay F. S. A. (London et Edinburgh)".
Temat: Kay Arthur - zbiory
Temat: H├┤tel Drouot (Pary┼╝) - aukcje - 1913
Temat: Rzemiosło artystyczne japońskie - aukcje - do 19 w
Temat: Sztuka japońska - aukcje - do 19 w
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 3855 (1 egz.)
Autor: R. W. P. de Vries Vente (1911 ; Amsterdam)
Tytu┼é: Catalogue d'une tr├Ęs belle collection d'objets d'art du Japon et de la Chine (paravents, makimonos, porcelaine, laques, inros, netsuk├ęs : collection Enami : vente ├á Amsterdam, les 23 et 24 novembre 1911 dans la Salle de Vente Singel 146 sous la direction de R. W. P. de Vries.
Wariant tytu┼éu: Art de l'Extr├Ęme-Orient
Wariant tytułu: Collection Enami
Adres wydawniczy: Amsterdam : R. W. P. de Vries, 1911 (Amsterdam : Amsterdamsche Boek- en Steendrukkerij (Ellerman, Harms & Co)).
Opis fizyczny: 39 s., [4] k. tabl. ; 21 cm.
Uwaga: Tyt. ok┼é.: Art de l'Extr├Ęme-Orient.
Temat: Enami - zbiory
Temat: R. W. P. de Vries (Amsterdam) - aukcje - 1911
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 3864 (1 egz.)
Autor: Robert E. Haynes Catalog (5 ; 1983 ; San Francisco)
Tytuł: Fine tsuba, menuki, kozuka, fuchi-kashira, tsuka, sword broker, mempo, tabakoire, inro, netsuke, fine woodblock prints and books on swords and tsuba : various owners : exhibition and preview to be held at Gallery 3044 [...] San Francisco [...] from March 1, 1983 to March 27, 1983 [...].
Wariant tytułu: Fine Japanese tsuba, fittings, woodblock prints, netsuke, inro and books on swords and tsuba
Adres wydawniczy: San Francisco, CA : Robert E. Haynes, 1983.
Opis fizyczny: 146 s. : il. ; 26 cm.
Uwaga: Tyt. okł.: Fine Japanese tsuba, fittings, woodblock prints, netsuke, inro and books on swords and tsuba. - Zdubl. s. 103-104.
Temat: Robert E. Haynes (San Francisco) - aukcje - 1983
Temat: Broń biała - aukcje - Japonia
Temat: Drzeworyt japoński - aukcje - 19 w
Temat: Jelec - aukcje - Japonia
Temat: Wydawnictwa - tematyka - aukcje
All copies are currently on loan: sygn. sygn. III 18959 (1 egz.)