unavailable
Pikul Michał
Auriol George (1863-1938)
Barboutau Pierre (1862-1916)
Dujardin
Kutzner H
Leroux Ernest (1845-1917)
Morawińska Agnieszka (1944- ). Galeria Zachęta
Pacana Beata
Wolańska Joanna
France
Hôtel Drouot (Paryż)
Ilustracje japońskie
R. W. P. de Vries (Amsterdam)
Barboutau, Pierre
Malarstwo japońskie
Bermond, Ch
Durand-Ruel (Paryż)
Gillot Charles
Heymel, Alfred Walter
Hôtel des Commissaires-Priseurs (Paryż)
Malarstwo indyjskie
Plakat europejski
Roy M.-D. van
S. L.
Sztuka stosowana europejska
Tillot C.
Waida
Yoshida H.
Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
21 results Filter
Autor: Durand-Ruel Vente (1904 ; Paris)
Tytuł: Estampes japonaises et livres illustrés : dont la vente aura lieu les 15, 16, 18 et 19 avril 1904 à l'Hôtel Drouot, salle no.
Wariant tytułu: Collection Ch. Gillot
Adres wydawniczy: Paris : Durand-Ruel, 1904 (E'vreux : Impr. de Ch. Hérissey).
Opis fizyczny: [6], 158 s., [49] k., [49] k. tabl. (w tym 1 kolor. i złoż.) : il. ; 32 cm.
Uwaga: Tyt. okł. i na s. przedtyt.: "Collection Ch. Gillot : deuxième partie". - Tutuły il. na 49 nlb. k.
Temat: Gillot Charles - zbiory
Temat: Durand-Ruel (Paryż) - aukcje - 1904
Temat: Grafika japońska - aukcje
Temat: Grafika japońska - aukcje - 16-19 w
Temat: Ilustracje japońskie - aukcje - 16-19 w
Hasło dodatkowe: Dujardin,.
Wersja elektroniczna: http://cyfrowe.mnk.pl/publication/12397
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 943 (1 egz.)
Ask the librarian about the availability of copies: sygn. sygn. III 2711/2 (1 egz.)
Autor: R. W. P. de Vries Vente (1909 ; Amsterdam)
Tytuł: Catalogue d'une très belle collection d'estampes, de livres et d'objets d'art du Japon et de la Chine provenant en grande partie de M. Waida â Osaka : vente à Amsterdam, le 30 Novembre et le 1er Decembre 1909 dans la Salle de Vente, Singel 146.
Wariant tytułu: Art de l'Extrême Orient
Wariant tytułu: Collection Waida à Osaka
Adres wydawniczy: Amsterdam : R. W. P. de Vries, 1909.
Opis fizyczny: [2], 55, [1] s., 12 k. tabl. ; 23 cm.
Uwaga: U góry okł.: "Art de l'Extrême Orient". Tyt. okł.: "Collection Waida à Osaka".
Temat: Waida - zbiory
Temat: R. W. P. de Vries (Amsterdam) - aukcje - 1909
Temat: Grafika japońska - aukcje - 18-19 w
Temat: Ilustracje japońskie - aukcje - 18-19 w
Temat: Malarstwo japońskie - aukcje - 18-19 w
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 15478 (1 egz.)
Autor: Hôtel Drouot (Paryż). Catalogue (250 ; 1911 ; Paris)
Tytuł: Catalogue des estampes & des dessins modernes, estampes japonaises : oeuvres de A. Breton, A. Besnard, Cahine, Dauchez, Louis Legrand, A. Lepère, Lunoism Rops, Steinlen etc. : dont la vente aura lieu à Paris, Hôtel Drouot, salle no 10, le mercredi 15 novembre 1911 à 2 heures précises.
Wariant tytułu: Collection de M. H. A***
Wariant tytułu: Estampes & dessins modernes
Adres wydawniczy: Paris : Hôtel Drouot, 1911 (Paris : Frazier-Soye).
Opis fizyczny: 31 s. : il. ; 25 cm.
Uwaga: U góry okł.: "Collection de M. H. A***".
Temat: Hôtel Drouot (Paryż) - aukcje - 1911
Temat: Grafika europejska - aukcje - 19 w
Temat: Grafika japońska - aukcje - 19 w
Temat: Rysunek europejski - aukcje - 19 w
There are copies available to loan: sygn. sygn. II 721 s.z. (1 egz.)
Autor: Hôtel Drouot. Vente (1913 ; Paris)
Tytuł: Estampes japonaises des XVIIIe et XIXe siècles dont la vente aura lieu à Hôtel Drouot (salle no 8), [...] 3, [...] 4, [...] 5 et [...] 6 mars 1913 à 2 heures : livres illustrés, surimonos, étoffes brodées et brochées.
Wariant tytułu: Collection de M. Ch. Bermond
Adres wydawniczy: Paris : Hôtel Drouot, 1913 (E'vreux : Impr. de Ch. Hérissey).
Opis fizyczny: 74 s., [10] k. tabl. ; 27 cm.
Uwaga: U góry k. tyt.: "Collection de M. Ch. Bermond".
Uwaga: Notatki F. Jasieńskiego w części katalogu dotycz. K. Hokusai.
Temat: Bermond Ch. - zbiory
Temat: Hôtel Drouot (Paryż) - aukcje - 1913
Temat: Ilustracje japońskie - aukcje - 17-19 w
All copies are currently on loan: sygn. sygn. Kat. 3836 (1 egz.)
Autor: R. W. P. de Vries Vente (1907 ; Amsterdam)
Tytuł: Art japonais : peintures, estampes, livres : collection M.-D. van Roy - peintre-artiste à Bruxelles : la vente aura lieu le 12 mars à 7 heures du soir par M. M. R. W. P. de Vries [...], dans leur salle de vente [...], Amsterdam : exposition les 9, 10 et 11 mars de 10 a 4 heures.
Adres wydawniczy: Amsterdam : R. W. P. de Vries, 1907.
Opis fizyczny: 36 s., [8] k. tabl. ; 21 cm.
Seria: Collection M D van Roy peintre artiste à Bruxelles
Temat: Roy M.-D. van - zbiory
Temat: R. W. P. de Vries (Amsterdam) - aukcje - 1907
Temat: Malarstwo japońskie - aukcje - 16-19 w
There are copies available to loan: sygn. sygn. II 710 s.z. (1 egz.)
Autor: R. W. P. de Vries Vente (1911 ; Amsterdam)
Tytuł: Catalogue d'une très belle collection de dessins et d'estampes japonaises : collection H. Yoshida à Tokio : vente à Amsterdam, les 23 et 24 novembre 1911 dans la Salle de Vente Singel 146 sous la direction de R. W. P. de Vries.
Wariant tytułu: Collection H. Yoshida à Tokio
Wariant tytułu: Estampes japonaises
Adres wydawniczy: Amsterdam : R. W. P. de Vries, 1911 (Amsterdam : Amsterdamsche Boek- en Steendrukkerij (Ellerman, Harms & Co)).
Opis fizyczny: 48 s., [12] k. tabl. ; 21 cm.
Uwaga: Tyt. okł.: Estampes japonaises.
Temat: Yoshida H. - zbiory
Temat: R. W. P. de Vries (Amsterdam) - aukcje - 1911
Temat: Grafika japońska - aukcje - 17-19 w
Temat: Grafika japońska - zbiory - Japonia - 17-19 w
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 3865 (1 egz.)
Autor: Hôtel des Commissaires-Priseurs Vente (1900 ; Paris)
Tytuł: Collection C. Tillot : estampes japonaises - pièces de choix: les primitifs, Harounobou, Bountscho, Kiyonaga, Shounsho, Koriousai, Sharakou, Outamaro, Shounman, Toykouni, Hokousai, Hiroshighé, albums en couleurs par Hoitsou, Outamaro, Kounisada, Hokousai, kakémonos anciens signé, gardes de sabre du XVIe, du XVIIe et du XVIIIe siècle, netsoukés anciens en bois et en ivoire : vente aux enchères publiques : Hôtel des Commissaires-Priseurs, rue Drouot 9, salle no 8, [...] 16 juin 190
Adres wydawniczy: Paris : Ernest Leroux, 1900 (Paris : Impr. Camis et Cie).
Opis fizyczny: 28 s. ; 24 cm.
Temat: Tillot C. - zbiory
Temat: Hôtel des Commissaires-Priseurs (Paryż) - aukcje - 1900
Temat: Rzemiosło artystyczne japońskie - aukcje - 15-19 w
Hasło dodatkowe: Leroux, Ernest (1845-1917).
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 3858 (1 egz.)
Tytuł: Art japonais : catalogue de dessins et estampes japonaises : la vente aura lieu [...] 1 mars 1921 l'après midi à 2 heures sous la direction de MM. R. W. P. de Vries dans leur salle de ventes, Singel 146 à Amsterdam.
Adres wydawniczy: Amsterdam : R. W. P. de Vries, 1921 (Amsterdam : Amsterdamsche Boek- en Steendrukkerij (Ellerman, Harms & Co)).
Opis fizyczny: 16 s., [4] k. tabl. ; 24 cm.
Temat: R. W. P. de Vries (Amsterdam) - aukcje - 1921
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 3861 (1 egz.)
Autor: Galeria Nautilus (Kraków). Aukcja (50 ; 2016 ; Kraków)
Tytuł: Aukcja nr 50 : aukcja sobota, 10 XII 2016, godzina 12:00 : Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny [...] Kraków : wystawa przedaukcyjna 5-9 XII 2016 / [opracowanie: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski, Agnieszka Mazoń, Michał Pikul].
Wariant tytułu: Nr 50 : malarstwo, rysunek, grafika : Kraków, 10 grudnia 2016
Adres wydawniczy: Kraków : Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny, cop. 2016.
Opis fizyczny: 44, [3] s. : il. (gł. kolor.) ; 28 cm.
Uwaga: Bibliogr. przy niektórych notach. Indeks.
Temat: Salon Antykwaryczny "Nautilus" - aukcje - 2016
Temat: Grafika niemiecka - aukcje - 16-19 w
Temat: Grafika polska - aukcje - 19-21 w
Temat: Malarstwo polskie - aukcje - 19-20 w
Hasło dodatkowe: Maksymiuk, Michał.
Hasło dodatkowe: Marcinek, Roman (1962- ).
Hasło dodatkowe: Mazoń, Agnieszka.
Hasło dodatkowe: Pikul, Michał.
Hasło dodatkowe: Żywolewski, Maciej.
Hasło dodatkowe: Salon Antykwaryczny "Nautilus"
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 22520 (1 egz.)
There are copies available to loan: sygn. sygn. II 1207 s.z. (1 egz.)
Autor: Hôtel Drouot Vente (1909 ; Paris)
Tytuł: Estampes japonaises : dessins d'après Hoksaï : dont la vente aura lieu les 3, 4 et 5 juin 1909 à Hôtel Drouot (salle no 9).
Wariant tytułu: Collection S. L. de Londres
Adres wydawniczy: Paris : Hôtel Drouot, 1909 (Évreux : Ch. Hérissey et Fils).
Opis fizyczny: [4], 33 s., [12] k. tabl. ; 27 cm.
Uwaga: U góry s. tyt.: "Collection S. L. de Londres".
Temat: S. L. - zbiory
Temat: Hôtel Drouot (Paryż) - aukcje - 1909
All copies are currently on loan: sygn. sygn. Kat. 3843 (1 egz.)
Autor: Hôtel Drouot. Vente (1911 ; Paris)
Tytuł: Estampes anciennes du Japon : la vente aura lieu les [...] 24 et [...] 25 april, Hôtel des commissaires-priseurs, rue Drouot, Paris (salle no 7) [...].
Wariant tytułu: Art japonais
Wariant tytułu: Collection P. Barboutau
Adres wydawniczy: Paris : Hôtel Drouot, 1911 : Corbeil Impr. Crété.
Opis fizyczny: 31 s. : il. ; 27 cm.
Uwaga: U góry okł. i k. tyt.: "Art japonais".
Temat: Barboutau Pierre (1862-1916) - zbiory
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 3849 (1 egz.)
Zapytaj bibliotekarza: sygn. sygn. II 1343 s.z.
Autor: Dom Aukcyjny "Desa Unicum". Aukcja Prac na Papierze (5 ; 2011 ; Warszawa)
Tytuł: Aukcja prac na papierze : Dom Aukcyjny Desa Unicum, Warszawa, [...] 8 grudnia 2011, godz. 19 ; wystawa obiektów aukcyjnych w siedzibie Domu Aukcyjnego Desa Unicum, Warszawa [...].
Adres wydawniczy: Warszawa : Desa Unicum, 2011.
Opis fizyczny: 69 s. : il. kolor. ; 27 cm.
Temat: Dom Aukcyjny "Desa Unicum" - aukcje - 2011
Temat: Drzeworyt japoński - aukcje - 19 w
Temat: Grafika polska - aukcje - 19-20 w
Temat: Malarstwo polskie - aukcje - 19-21 w
Temat: Rysunek polski - aukcje - 19-21 w
ISBN: 978-83-89668-93-6
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 18045 (1 egz.)
Autor: Galeria Nautilus (Kraków). Aukcja (54 ; 2018 ; Kraków)
Tytuł: Aukcja nr 54 : malarstwo, rysunek, grafika i plakat : aukcja, sobota, 7 IV 2018, godzina 12.00, Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny [...] Kraków : wystawa przedaukcyjna 3-6 IV 2018 / [opracowanie: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski, Agnieszka Mazoń, Michał Pikul].
Adres wydawniczy: Kraków : Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny, cop. 2018.
Opis fizyczny: 39 s. : il. kolor. ; 30 cm.
Temat: Salon Antykwaryczny "Nautilus" - aukcje - 2018
Temat: Grafika europejska - aukcje - 17-19 w
Temat: Plakat europejski - aukcje - 20 w
Temat: Plakat polski - aukcje - 19-20 w
Temat: Rysunek polski - aukcje - 19-20 w
Hasło dodatkowe: Galeria Nautilus (Kraków)
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 23471 (1 egz.)
Autor: Polski Dom Aukcyjny "Sztuka". Aukcja (20 ; 2002 ; Warszawa)
Tytuł: Aukcja nr 20 : katalog : Galeria Zachęta, Warszawa. [...] 26 października 2002 r., godzina 16.00 / [autorki not: Beata Pacana, Joanna Wolańska].
Adres wydawniczy: Kraków : Polski Dom Aukcyjny "Sztuka", cop. 2002.
Opis fizyczny: 176 s. (w tym złoż.) : il. (gł. kolor.) ; 27 cm.
Uwaga: Data wyd. wg daty aukcji.
Temat: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki - aukcje - 2002
Temat: Aukcja sztuki - Polska - od 2001 r
Temat: Grafika polska - aukcje - 20 w
Temat: Malarstwo europejskie - aukcje - 19-21 w
Temat: Rzeźba polska - aukcje - 20 w
Temat: Sztuka stosowana europejska - aukcje - 19-20 w
Hasło dodatkowe: Morawińska, Agnieszka (1944- ). Galeria Zachęta
Hasło dodatkowe: Pacana, Beata.
Hasło dodatkowe: Wolańska, Joanna.
Hasło dodatkowe: Polski Dom Aukcyjny "Sztuka"
Zapytaj bibliotekarza: sygn. sygn. III 25092
Autor: Galeria Nautilus (Kraków). Aukcja (53 ; 2017 ; Kraków)
Tytuł: Aukcja nr 53 : wystawa przedaukcyjna 24-27 X 2017 [...], Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny : aukcja sobota, 28 X 2017, godzina 12:00 / [opracowanie: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski, Agnieszka Mazoń, Michał Pikul].
Wariant tytułu: Nr 53 aukcja malarstwa, rysunku i grafiki. Kraków 28 października 2017
Adres wydawniczy: Kraków : Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny, cop. 2017.
Opis fizyczny: 53, [2] s. : il. kolor. ; 28 cm.
Uwaga: Bibliogr. przy niektórych notach katalogowych.
Temat: Salon Antykwaryczny "Nautilus" - aukcje - 2017
Temat: Grafika europejska - aukcje - 16-21 w
Temat: Rysunek europejski - aukcje - 19-20 w
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 23161 (1 egz.)
Autor: Dom Aukcyjny "Desa Unicum". Aukcja Prac na Papierze (6 ; 2012 ; Warszawa)
Tytuł: Aukcja prac na papierze : Dom Aukcyjny Desa Unicum, Warszawa [...], 16 lutego 2012, godz. 19, wystawa obiektów aukcyjnych w siedzibie Domu Aukcyjnego Desa Unicum, Warszawa [...] od 6 do 16 lutego 2012 [...].
Adres wydawniczy: Warszawa : Desa Unicum, 2012.
Opis fizyczny: 71, [2] s. : il. kolor. ; 27 cm.
Temat: Dom Aukcyjny "Desa Unicum" - aukcje - 2012
Temat: Drzeworyt japoński - aukcje - 19-20 w
Temat: Grafika europejska - aukcje - 18-20 w
Temat: Malarstwo indyjskie - aukcje - 20 w
ISBN: 978-83-89668-98-1
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 18119 (1 egz.)
Autor: Sopocki Dom Aukcyjny. Aukcja Prac na Papierze (12 ; 2018 ; Sopot)
Tytuł: Aukcja prac na papierze (12) : 21 marca (środa) 2018, godz. 19.00 w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego w Warszawie [...] : wystawa przedaukcyjna: od 10 marca 2018 r. [...] / [opracowanie katalogu: Ewa Tokarzewska, Iwona Kozicka ; redakcja katalogu: Olga Murawska, Ewa Tokarzewska, Iwona Kozicka].
Wariant tytułu: Aukcja prac na papierze 21 marca 2018
Adres wydawniczy: [Warszawa] : Sopocki Dom Aukcyjny, 2018.
Opis fizyczny: 141, [11] s. : il. kolor. ; 28 cm.
Temat: Sopocki Dom Aukcyjny - aukcje - 2018
Temat: Grafika europejska - aukcje - 18-21 w
Temat: Grafika polska - aukcje - 18-21 w
Temat: Rysunek europejski - aukcje - 19-21 w
Hasło dodatkowe: Kozicka, Iwona.
Hasło dodatkowe: Murawska, Olga.
Hasło dodatkowe: Tokarzewska, Ewa.
Hasło dodatkowe: Sopocki Dom Aukcyjny
ISBN: 978-83-65723-41-3
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 23453 (1 egz.)