Pikul Michał
┼╗ywolewski Maciej
Auriol George (1863-1938)
Barboutau Pierre (1862-1916)
Dujardin
Gabry┼Ť-Dudziak Patrycja
Kutzner H
Kwatro-Wo┼║niak Katarzyna
Leroux Ernest (1845-1917)
Morawi┼äska Agnieszka (1944- ). Galeria Zach─Öta
Pacana Beata
Wola┼äska Joanna (1975- )
France
H├┤tel Drouot (Pary┼╝)
Ilustracje japońskie
R. W. P. de Vries (Amsterdam)
Barboutau, Pierre
Malarstwo japońskie
Bermond, Ch
Durand-Ruel (Pary┼╝)
Gillot Charles
Heymel, Alfred Walter
H├┤tel des Commissaires-Priseurs (Pary┼╝)
Malarstwo indyjskie
Plakat europejski
Roy M.-D. van
Rze┼║ba polska
S. L.
Sztuka stosowana europejska
Tillot, C.
Waida
Yoshida H.
Zach─Öta Narodowa Galeria Sztuki
21 results Filter
Autor: Durand-Ruel Vente (1904 ; Paris)
Tytu┼é: Estampes japonaises et livres illustr├ęs : dont la vente aura lieu les 15, 16, 18 et 19 avril 1904 ├á l'H├┤tel Drouot, salle no.
Wariant tytułu: Collection Ch. Gillot
Adres wydawniczy: Paris : Durand-Ruel, 1904 (E'vreux : Impr. de Ch. H├ęrissey).
Opis fizyczny: [6], 158 s., [49] k., [49] k. tabl. (w tym 1 kolor. i złoż.) : il. ; 32 cm.
Uwaga: Tyt. ok┼é. i na s. przedtyt.: "Collection Ch. Gillot : deuxi├Ęme partie". - Tutu┼éy il. na 49 nlb. k.
Temat: Gillot Charles - zbiory
Temat: Durand-Ruel (Pary┼╝) - aukcje - 1904
Temat: Grafika japońska - aukcje
Temat: Grafika japońska - aukcje - 16-19 w
Temat: Ilustracje japońskie - aukcje - 16-19 w
Hasło dodatkowe: Dujardin,.
Wersja elektroniczna: http://cyfrowe.mnk.pl/publication/12397
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 943 (1 egz.)
Ask the librarian about the availability of copies: sygn. sygn. III 2711/2 (1 egz.)
Autor: R. W. P. de Vries Vente (1909 ; Amsterdam)
Tytu┼é: Catalogue d'une tr├Ęs belle collection d'estampes, de livres et d'objets d'art du Japon et de la Chine provenant en grande partie de M. Waida ├ó Osaka : vente ├á Amsterdam, le 30 Novembre et le 1er Decembre 1909 dans la Salle de Vente, Singel 146.
Wariant tytułu: Art de l'Extrême Orient
Wariant tytułu: Collection Waida à Osaka
Adres wydawniczy: Amsterdam : R. W. P. de Vries, 1909.
Opis fizyczny: [2], 55, [1] s., 12 k. tabl. ; 23 cm.
Uwaga: U góry okł.: "Art de l'Extrême Orient". Tyt. okł.: "Collection Waida à Osaka".
Temat: Waida - zbiory
Temat: R. W. P. de Vries (Amsterdam) - aukcje - 1909
Temat: Grafika japońska - aukcje - 18-19 w
Temat: Ilustracje japońskie - aukcje - 18-19 w
Temat: Malarstwo japońskie - aukcje - 18-19 w
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 15478 (1 egz.)
Autor: H├┤tel Drouot (Pary┼╝). Catalogue (250 ; 1911 ; Paris)
Tytu┼é: Catalogue des estampes & des dessins modernes, estampes japonaises : oeuvres de A. Breton, A. Besnard, Cahine, Dauchez, Louis Legrand, A. Lep├Ęre, Lunoism Rops, Steinlen etc. : dont la vente aura lieu ├á Paris, H├┤tel Drouot, salle no 10, le mercredi 15 novembre 1911 ├á 2 heures pr├ęcises.
Wariant tytułu: Collection de M. H. A***
Wariant tytułu: Estampes & dessins modernes
Adres wydawniczy: Paris : H├┤tel Drouot, 1911 (Paris : Frazier-Soye).
Opis fizyczny: 31 s. : il. ; 25 cm.
Uwaga: U góry okł.: "Collection de M. H. A***".
Temat: H├┤tel Drouot (Pary┼╝) - aukcje - 1911
Temat: Grafika europejska - aukcje - 19 w
Temat: Grafika japońska - aukcje - 19 w
Temat: Rysunek europejski - aukcje - 19 w
There are copies available to loan: sygn. sygn. II 721 s.z. (1 egz.)
Autor: H├┤tel Drouot. Vente (1913 ; Paris)
Tytu┼é: Estampes japonaises des XVIIIe et XIXe si├Ęcles dont la vente aura lieu ├á H├┤tel Drouot (salle no 8), [...] 3, [...] 4, [...] 5 et [...] 6 mars 1913 ├á 2 heures : livres illustr├ęs, surimonos, ├ętoffes brod├ęes et broch├ęes.
Wariant tytułu: Collection de M. Ch. Bermond
Adres wydawniczy: Paris : H├┤tel Drouot, 1913 (E'vreux : Impr. de Ch. H├ęrissey).
Opis fizyczny: 74 s., [10] k. tabl. ; 27 cm.
Uwaga: U g├│ry k. tyt.: "Collection de M. Ch. Bermond".
Uwaga: Notatki F. Jasie┼äskiego w cz─Ö┼Ťci katalogu dotycz. K. Hokusai.
Temat: Bermond Ch. - zbiory
Temat: H├┤tel Drouot (Pary┼╝) - aukcje - 1913
Temat: Ilustracje japońskie - aukcje - 17-19 w
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 3836 (1 egz.)
Autor: R. W. P. de Vries Vente (1907 ; Amsterdam)
Tytuł: Art japonais : peintures, estampes, livres : collection M.-D. van Roy - peintre-artiste à Bruxelles : la vente aura lieu le 12 mars à 7 heures du soir par M. M. R. W. P. de Vries [...], dans leur salle de vente [...], Amsterdam : exposition les 9, 10 et 11 mars de 10 a 4 heures.
Adres wydawniczy: Amsterdam : R. W. P. de Vries, 1907.
Opis fizyczny: 36 s., [8] k. tabl. ; 21 cm.
Seria: Collection M D van Roy peintre artiste à Bruxelles
Temat: Roy M.-D. van - zbiory
Temat: R. W. P. de Vries (Amsterdam) - aukcje - 1907
Temat: Malarstwo japońskie - aukcje - 16-19 w
There are copies available to loan: sygn. sygn. II 710 s.z. (1 egz.)
Autor: R. W. P. de Vries Vente (1911 ; Amsterdam)
Tytu┼é: Catalogue d'une tr├Ęs belle collection de dessins et d'estampes japonaises : collection H. Yoshida ├á Tokio : vente ├á Amsterdam, les 23 et 24 novembre 1911 dans la Salle de Vente Singel 146 sous la direction de R. W. P. de Vries.
Wariant tytułu: Collection H. Yoshida à Tokio
Wariant tytułu: Estampes japonaises
Adres wydawniczy: Amsterdam : R. W. P. de Vries, 1911 (Amsterdam : Amsterdamsche Boek- en Steendrukkerij (Ellerman, Harms & Co)).
Opis fizyczny: 48 s., [12] k. tabl. ; 21 cm.
Uwaga: Tyt. okł.: Estampes japonaises.
Temat: Yoshida H. - zbiory
Temat: R. W. P. de Vries (Amsterdam) - aukcje - 1911
Temat: Grafika japońska - aukcje - 17-19 w
Temat: Grafika japońska - zbiory - Japonia - 17-19 w
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 3865 (1 egz.)
Autor: H├┤tel des Commissaires-Priseurs. Vente (1900 ; Paris)
Tytu┼é: Collection C. Tillot : estampes japonaises - pi├Ęces de choix: les primitifs, Harounobou, Bountscho, Kiyonaga, Shounsho, Koriousai, Sharakou, Outamaro, Shounman, Toykouni, Hokousai, Hiroshigh├ę, albums en couleurs par Hoitsou, Outamaro, Kounisada, Hokousai, kak├ęmonos anciens sign├ę, gardes de sabre du XVIe, du XVIIe et du XVIIIe si├Ęcle, netsouk├ęs anciens en bois et en ivoire : vente aux ench├Ęres publiques : H├┤tel des Commissaires-Priseurs, rue Drouot 9, salle no 8, [...] 16 juin 190
Adres wydawniczy: Paris : Ernest Leroux, 1900 (Paris : Impr. Camis et Cie).
Opis fizyczny: 28 s. ; 24 cm.
Temat: Tillot C. - zbiory
Temat: H├┤tel des Commissaires-Priseurs (Pary┼╝) - aukcje - 1900
Temat: Rzemiosło artystyczne japońskie - aukcje - 15-19 w
Hasło dodatkowe: Leroux, Ernest (1845-1917).
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 3858 (1 egz.)
Tytu┼é: Art japonais : catalogue de dessins et estampes japonaises : la vente aura lieu [...] 1 mars 1921 l'apr├Ęs midi ├á 2 heures sous la direction de MM. R. W. P. de Vries dans leur salle de ventes, Singel 146 ├á Amsterdam.
Adres wydawniczy: Amsterdam : R. W. P. de Vries, 1921 (Amsterdam : Amsterdamsche Boek- en Steendrukkerij (Ellerman, Harms & Co)).
Opis fizyczny: 16 s., [4] k. tabl. ; 24 cm.
Temat: R. W. P. de Vries (Amsterdam) - aukcje - 1921
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 3861 (1 egz.)
Autor: Galeria Nautilus (Krak├│w). Aukcja (50 ; 2016 ; Krak├│w)
Tytuł: Aukcja nr 50 : aukcja sobota, 10 XII 2016, godzina 12:00 : Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny [...] Kraków : wystawa przedaukcyjna 5-9 XII 2016 / [opracowanie: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski, Agnieszka Mazoń, Michał Pikul].
Wariant tytułu: Nr 50 : malarstwo, rysunek, grafika : Kraków, 10 grudnia 2016
Adres wydawniczy: Krak├│w : Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny, cop. 2016.
Opis fizyczny: 44, [3] s. : il. (gł. kolor.) ; 28 cm.
Uwaga: Bibliogr. przy niekt├│rych notach. Indeks.
Temat: Salon Antykwaryczny "Nautilus" - aukcje - 2016
Temat: Grafika niemiecka - aukcje - 16-19 w
Temat: Grafika polska - aukcje - 19-21 w
Temat: Malarstwo polskie - aukcje - 19-20 w
Hasło dodatkowe: Maksymiuk, Michał.
Hasło dodatkowe: Marcinek, Roman (1962- ).
Hasło dodatkowe: Mazoń, Agnieszka.
Hasło dodatkowe: Pikul, Michał.
Hasło dodatkowe: Żywolewski, Maciej.
Hasło dodatkowe: Salon Antykwaryczny "Nautilus"
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 22520 (1 egz.)
Autor: Hugo Helbing. Auktion (1910 ; M├╝nchen)
Tytu┼é: Katalog einer Sammlung von Kupferstichen, Radierungen und Holzschnitten, Schwarzkunstbl├Ąttern, Farbstichen etc. des XV. bis XIX. Jahrhunderts, Handzeichnungen und Aquarelle alter und neuerer Meister sowie japanische Farb-Holzschnitte etc. : Auktion in M├╝nchen in der Galerie Helbing [...], Donnerstag, den 24. November 1910 [...].
Adres wydawniczy: M├╝nchen : Hugo Helbing, 1910 (M├╝nchen : M├╝nchener Handelsdruckerei Hans Beck).
Opis fizyczny: [2], 22 s. ; 23 cm.
Temat: Hugo Helbing (Monachium) - aukcje - 1910
Temat: Drzeworyt japoński - aukcje
Temat: Grafika - aukcje - 15-19 w
Temat: Rysunek - aukcje - 15-19 w
Hasło dodatkowe: Münchener Handelsdruckerei Hans Beck
There are copies available to loan: sygn. sygn. II 1207 s.z. (1 egz.)
Autor: H├┤tel Drouot Vente (1909 ; Paris)
Tytu┼é: Estampes japonaises : dessins d'apr├Ęs Hoksa├» : dont la vente aura lieu les 3, 4 et 5 juin 1909 ├á H├┤tel Drouot (salle no 9).
Wariant tytułu: Collection S. L. de Londres
Adres wydawniczy: Paris : H├┤tel Drouot, 1909 (├ëvreux : Ch. H├ęrissey et Fils).
Opis fizyczny: [4], 33 s., [12] k. tabl. ; 27 cm.
Uwaga: U g├│ry s. tyt.: "Collection S. L. de Londres".
Temat: S. L. - zbiory
Temat: H├┤tel Drouot (Pary┼╝) - aukcje - 1909
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 3843 (1 egz.)
Autor: H├┤tel Drouot. Vente (1911 ; Paris)
Tytuł: Estampes anciennes du Japon : la vente aura lieu les [...] 24 et [...] 25 april, Hôtel des commissaires-priseurs, rue Drouot, Paris (salle no 7) [...].
Wariant tytułu: Art japonais
Wariant tytułu: Collection P. Barboutau
Adres wydawniczy: Paris : H├┤tel Drouot, 1911 : Corbeil Impr. Cr├ęt├ę.
Opis fizyczny: 31 s. : il. ; 27 cm.
Uwaga: U góry okł. i k. tyt.: "Art japonais".
Temat: Barboutau Pierre (1862-1916) - zbiory
There are copies available to loan: sygn. sygn. Kat. 3849 (1 egz.)
Zapytaj bibliotekarza: sygn. sygn. II 1343 s.z.
Autor: Dom Aukcyjny "Desa Unicum". Aukcja Prac na Papierze (5 ; 2011 ; Warszawa)
Tytuł: Aukcja prac na papierze : Dom Aukcyjny Desa Unicum, Warszawa, [...] 8 grudnia 2011, godz. 19 ; wystawa obiektów aukcyjnych w siedzibie Domu Aukcyjnego Desa Unicum, Warszawa [...].
Adres wydawniczy: Warszawa : Desa Unicum, 2011.
Opis fizyczny: 69 s. : il. kolor. ; 27 cm.
Temat: Dom Aukcyjny "Desa Unicum" - aukcje - 2011
Temat: Drzeworyt japoński - aukcje - 19 w
Temat: Grafika polska - aukcje - 19-20 w
Temat: Malarstwo polskie - aukcje - 19-21 w
Temat: Rysunek polski - aukcje - 19-21 w
ISBN: 978-83-89668-93-6
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 18045 (1 egz.)
Autor: Galeria Nautilus (Krak├│w). Aukcja (54 ; 2018 ; Krak├│w)
Tytuł: Aukcja nr 54 : malarstwo, rysunek, grafika i plakat : aukcja, sobota, 7 IV 2018, godzina 12.00, Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny [...] Kraków : wystawa przedaukcyjna 3-6 IV 2018 / [opracowanie: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski, Agnieszka Mazoń, Michał Pikul].
Adres wydawniczy: Krak├│w : Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny, cop. 2018.
Opis fizyczny: 39 s. : il. kolor. ; 30 cm.
Temat: Salon Antykwaryczny "Nautilus" - aukcje - 2018
Temat: Grafika europejska - aukcje - 17-19 w
Temat: Plakat europejski - aukcje - 20 w
Temat: Plakat polski - aukcje - 19-20 w
Temat: Rysunek polski - aukcje - 19-20 w
Hasło dodatkowe: Galeria Nautilus (Kraków)
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 23471 (1 egz.)
Autor: Polski Dom Aukcyjny "Sztuka". Aukcja (20 ; 2002 ; Warszawa)
Tytuł: Aukcja nr 20 : katalog : Galeria Zachęta, Warszawa. [...] 26 października 2002 r., godzina 16.00 / [autorki not: Beata Pacana, Joanna Wolańska].
Adres wydawniczy: Krak├│w : Polski Dom Aukcyjny "Sztuka", cop. 2002.
Opis fizyczny: 176 s. (w tym złoż.) : il. (gł. kolor.) ; 27 cm.
Uwaga: Data wyd. wg daty aukcji.
Temat: Zach─Öta Narodowa Galeria Sztuki - aukcje - 2002
Temat: Aukcja sztuki - Polska - od 2001 r
Temat: Grafika polska - aukcje - 20 w
Temat: Malarstwo europejskie - aukcje - 19-21 w
Temat: Rze┼║ba polska - aukcje - 20 w
Temat: Sztuka stosowana europejska - aukcje - 19-20 w
Hasło dodatkowe: Morawińska, Agnieszka (1944- ). Galeria Zachęta
Hasło dodatkowe: Pacana, Beata.
Hasło dodatkowe: Wolańska, Joanna (1975- ).
Hasło dodatkowe: Polski Dom Aukcyjny "Sztuka"
Zapytaj bibliotekarza: sygn. sygn. III 25092
Autor: Galeria Nautilus (Krak├│w). Aukcja (53 ; 2017 ; Krak├│w)
Tytuł: Aukcja nr 53 : wystawa przedaukcyjna 24-27 X 2017 [...], Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny : aukcja sobota, 28 X 2017, godzina 12:00 / [opracowanie: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski, Agnieszka Mazoń, Michał Pikul].
Wariant tytułu: Nr 53 aukcja malarstwa, rysunku i grafiki. Kraków 28 października 2017
Adres wydawniczy: Krak├│w : Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny, cop. 2017.
Opis fizyczny: 53, [2] s. : il. kolor. ; 28 cm.
Uwaga: Bibliogr. przy niekt├│rych notach katalogowych.
Temat: Salon Antykwaryczny "Nautilus" - aukcje - 2017
Temat: Grafika europejska - aukcje - 16-21 w
Temat: Rysunek europejski - aukcje - 19-20 w
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 23161 (1 egz.)
Autor: Dom Aukcyjny "Desa Unicum". Aukcja Prac na Papierze (6 ; 2012 ; Warszawa)
Tytuł: Aukcja prac na papierze : Dom Aukcyjny Desa Unicum, Warszawa [...], 16 lutego 2012, godz. 19, wystawa obiektów aukcyjnych w siedzibie Domu Aukcyjnego Desa Unicum, Warszawa [...] od 6 do 16 lutego 2012 [...].
Adres wydawniczy: Warszawa : Desa Unicum, 2012.
Opis fizyczny: 71, [2] s. : il. kolor. ; 27 cm.
Temat: Dom Aukcyjny "Desa Unicum" - aukcje - 2012
Temat: Drzeworyt japoński - aukcje - 19-20 w
Temat: Grafika europejska - aukcje - 18-20 w
Temat: Malarstwo indyjskie - aukcje - 20 w
ISBN: 978-83-89668-98-1
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 18119 (1 egz.)
Autor: Sopocki Dom Aukcyjny. Aukcja Prac na Papierze (12 ; 2018 ; Sopot)
Tytu┼é: Aukcja prac na papierze (12) : 21 marca (┼Ťroda) 2018, godz. 19.00 w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego w Warszawie [...] : wystawa przedaukcyjna: od 10 marca 2018 r. [...] / [opracowanie katalogu: Ewa Tokarzewska, Iwona Kozicka ; redakcja katalogu: Olga Murawska, Ewa Tokarzewska, Iwona Kozicka].
Wariant tytułu: Aukcja prac na papierze 21 marca 2018
Adres wydawniczy: [Warszawa] : Sopocki Dom Aukcyjny, 2018.
Opis fizyczny: 141, [11] s. : il. kolor. ; 28 cm.
Temat: Sopocki Dom Aukcyjny - aukcje - 2018
Temat: Grafika europejska - aukcje - 18-21 w
Temat: Grafika polska - aukcje - 18-21 w
Temat: Rysunek europejski - aukcje - 19-21 w
Hasło dodatkowe: Kozicka, Iwona.
Hasło dodatkowe: Murawska, Olga.
Hasło dodatkowe: Tokarzewska, Ewa.
Hasło dodatkowe: Sopocki Dom Aukcyjny
ISBN: 978-83-65723-41-3
There are copies available to loan: sygn. sygn. III 23453 (1 egz.)