Form of Work
Rękopisy
(4)
Książki
(2)
Publikacje popularnonaukowe
(1)
Status
available
(4)
unknown
(3)
Branch
Czytelnia - zbiory z magazynu
(7)
Author
Czartoryska Maria Cecylia (1833-1928).
(1)
Fraser Antonia (1932- ).
(1)
Lenkiewiczowa Jolanta (1943-).
(1)
Petersowa Zofia (1902-1955).
(1)
Stąpor Irena.
(1)
Zweig Stefan (1881-1942).
(1)
Year
2000 - 2009
(2)
1990 - 1999
(1)
1850 - 1859
(1)
1830 - 1839
(1)
1800 - 1809
(2)
Country
Poland
(7)
Language
Polish
(5)
Multiple languages
(2)
Subject
Maria Antonina (królowa Francji ; 1755-1793)
(2)
Czartoryska, Izabela Elżbieta (1746-1835)
(1)
Maria Antonina (królowa Francji; 1755-1793)
(1)
Genre/Form
Rękopisy
(4)
Nadbitki i odbitki
(1)
7 results Filter
No cover
Book
In basket
Autor: Fraser Antonia (1932- ).
Tytuł: Maria Antonina : podróż przez życie / Antonia Fraser ; przełożyła Irena Stąpor.
Adres wydawniczy: Warszawa : Wydawnictwo Książkowe Twój Styl, 2006.
Opis fizyczny: 652, [4] strony, [18] kart tablic : ilustracje ; 23 cm.
Temat: Maria Antonina (królowa Francji ; 1755-1793) - biografie.
Hasło dodatkowe: Stąpor Irena.
Hasło dodatkowe: Wydawnictwo Książkowe Twój Styl.
ISBN: 83-7163-484-6
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Czytelnia - zbiory z magazynu
Zapytaj bibliotekarza: sygn. 116879 II
No cover
Book
In basket
Autor: Zweig Stefan (1881-1942).
Tytuł: Maria Antonina / Stefan Zweig ; z niemieckiego przełożyła Zofia Petersowa.
Wydanie: Wydanie trzecie.
Adres wydawniczy: Katowice : "Śląsk", 1990.
Opis fizyczny: 367, [1] strona, [16] stron tablic : ilustracje, faksymile, portrety, rysunki ; 22 cm.
Seria: Seria Biograficzna z Medalionem
Uwaga: Nazwa serii na wewnętrznych stronicach obwoluty.
Temat: Maria Antonina (królowa Francji ; 1755-1793) - biografie.
Temat: Maria Antonina (królowa Francji ; 1755-1793) - powieści.
Hasło dodatkowe: Petersowa Zofia (1902-1955).
Hasło dodatkowe: Wydawnictwo "Śląsk".
ISBN: 83-216-0914-7
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Czytelnia - zbiory z magazynu
Zapytaj bibliotekarza: sygn. 101387 II
No cover
Book
In basket
Autor: Lenkiewiczowa Jolanta (1943-).
Tytuł: Maria Antonina i Izabela Czartoryska : paralele historyczne / Jolanta Lenkiewiczowa.
Adres wydawniczy: Kraków : PAU i PAN, 2000.
Opis fizyczny: s.93-119 : ilustracje ; 24 cm.
Cytata bibliogr.: Nadb. z : Rocznik Biblioteki Naukowej PAU i PAN w Krakowie rok XLV(2000)
Temat: Maria Antonina (królowa Francji; 1755-1793).
Temat: Czartoryska Izabela Elżbieta (1746-1835).
Gatunek, rodzaj, forma: Nadbitki i odbitki
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Czytelnia - zbiory z magazynu
Zapytaj bibliotekarza: sygn. 95874 II
No cover
Manuscript
In basket
Tytuł: Maria z Grocholskich Czartoryska (s. Maria Ksawera od Jezusa) : Korespondencja.
Adres wydawniczy: [około 1853-1914].
Opis fizyczny: 202 karty ; 30 x 14,5 cm i mniej.
Uwaga: Dawna sygnatura Ew. 1386; 1434; 2020; 2026.
Uwaga: Listy od następujących osób: -Błotnicki Hipolit, 1862, 2 k. - Bonaparte Marie Clothilde de Savoie, córka Wiktora Emanuela króla Włoch, 1876-1899 (2) 14 k., w tym dopisek s. Jadwigi od św. Jana od Krzyża przełożonej klasztoru SS. Karmelitanek w Krakowie; list s. Marie Carmeli przełożonej klasztoru SS. Karmelitanek w Moncalieri z informacją o śmierci Marie Clothilde, 1911 z kopertami (2) i kosmykiem włosów zmarłej oraz wycinkiem z gazety francuskiej z nekrologiem napisanym przez hr. Fleury. - Brzozowska Helena z Grocholskich, 1887, bd. (2) 5 k., w tym dopisek Marii z Grocholskich Czartoryskiej. - Brzozowski Jan, 1877, 1 k. -Czartoryska Anna z Sapiehów, 1853-1863 (4) 8 k., dopisek Izabeli Czartoryskiej. - Czartoryska Małgorzata d’Orléans, 1876, bd. (2), 3 k. - Czartoryska Marcelina z Radziwiłłów, 1894, 1 k. - Czartoryska Maria Amparo de Vista Alegre, 1859, 2 k. - Czartoryska Maria Ludwika z Krasińskich, 1914, 2 k., w tym list s. Marii Ksawery do Adama Ludwika Czartoryskiego, 1914. - Czartoryski Adam Ludwik, bd., 1 k. kartka poczty polowej. - Czartoryski August, 1864-1887 (5), 9 k. - Czartoryski Witold Adam, 1864, bd. (2), 3 k., w tym telegram. - Czartoryski Władysław, 1852-1873, bd. (13), 26 k. -Działyńska Celestyna Gryzelda z Zamoyskich, bd., 2 k. - Działyński Jan, bd., 1 k. -Feliński Zygmunt Szczęsny abp warszawski, 1889, 2 k. -Grocholska z Brzozowskich Ksawera, 1853-1854 (5) 26 k., w tym „Pamiątka 25-letniej rocznicy szlugu twoich Maryniu droga Rodziców obchodzona w Pietniczanach dnia 17/29 września 1854” z fragmentem zasuszonego bukietu ślubnego matki; „Dyspozycja Pani [Ksawery z Brzozowskich] Grocholskiej względem posagu Maryni”, bd.; koperty (2). - Grocholska Wanda z Zamoyskich, 1887-1888 (3) 6 k. - Grocholski Henryk, 1853, 2 k. - Grocholski Tadeusz, 1866-1887 (10) 19 k., w tym rysunki (5) i dopiski s. Marii Ksawery. -[Mamkowski?], 1894, 1 k., telegram. -Ordęga Antonina z Kiełczewskich, 1861, 4 k. -Rousset Josephine, 1857-1864, bd. (9), 29 k. -Sapieha Anna z Zamoyskich, bd., 1 k. . - Stavenow Herman, 1855-1856 (3), 16 k. -Żychoń Hieronim, bd., 2 k., w tym koperta -N. Anna, 1843, 7 k., w tym koperta, wycinanka postaci nadawcy[?], rysunki (3).
Cytata bibliogr.: Inwentarz Biblioteki XX Czartoryskich w Krakowie sygn. 6000-13522, oprac. J. Nowak, J. Pezda
Oprawa: Nieoprawny.
Gatunek, rodzaj, forma: Rękopisy - 19-20 w.
Hasło dodatkowe: Czartoryska Maria Cecylia (1833-1928).
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Czytelnia - zbiory z magazynu
There are copies available to loan: sygn. 7097 III Rkps (1 egz.)
No cover
Manuscript
In basket
Tytuł: Adam Jerzy Czartoryski. Korespondencja.
Adres wydawniczy: [Około 1802-1850].
Opis fizyczny: 680 stron, 5 kart ochronnych : pismo wielu rąk ; 36 x 25 cm i mniej.
Uwaga: Dodatkowe s. 47a-48a, 51a-52a.
Uwaga: 1. Listy od następujących osób: – Harrowby Sandon Ryder Dudley lord 1832-1848, b.d. (4), s. 15–22, 25–28. – Sankowski Stiepan A. poseł ros. w Czarnogórze 1806-1815 (5), s. 105–124, w tym pismo cara Aleksandra I o wysokości poborów w czasie misji w Czarnogórze, nota w sprawie wyrównania poborów w czasów służby dyplomatycznej. – Sanguszko Anna z Pruszyńskich 1 v. Kuczkowska 1821, s. 35-36. – Sanguszko Eustachy 1813-1829 (2), s. 41–44, 47-48a. – Sanguszko Izabella z Lubomirskich b.d., s. 97–100. – Sanguszko Klementyna z Czartoryskich 1827-1834, b.d. (4), s. 51-60. – Sanguszko Karol 1818–1819 (2), s. 69-74. – Sanguszko Roman 1828-1838 (2), s. 63-66, 75–76, w tym dopisek Władysława Zamoyskiego. – Sanguszko Władysław 1831-1840 (3), s. 85–94. – Sapieha Eustachy 1833-1836, b.d. (9), s. 151–182. – Sapieha Ludwika [Luiza] z Paców, b.d., s. 185-189. – Sapieha Franciszek 1818, s. 143–144. – Sapieha Mikołaj 1812-1824, b.d. (3), s. 131-140, w tym „Uwagi co do interesu z księciem Mikołajem Sapiehą” ręką Jana Nepomucena Orłowskiego. – Saunders Antonina z d. Reichel 1818-1820 (2), s. 253–255, 285–288. – Saunders Józef [Joseph] 1810-1823 (19), s. 215–242, 247–252, 257–284, 289–300, w tym „Ideés sur les Ecoles Peinture sculpture et Gravure”. – Schmidt Juliusz 1815, s. 325-334, w tym „Rapport au Roi sur la situation de l’interieur de la France et sur les relations avec les armées étrangéres sur le rapport de l’ordre et de la pacification”. – Sierakowski Józef 1814-1827 (7), s. 357–382. – Sierakowski Karol gen. 1816 s. 355-356. – Sierakowski Sebastian ks. 1812-1816, b.d., (5), s. 341–350. – Siestrzeńcewicz Stanisław Bohusz abp mohylewski 1802-1812 (5), s. 397-422, w tym „Мнение о семинаріях”, „Artykuły porady Wołyńskiej zdawające się być przeciwne ukazowi o seminarium generalnym…”, „Projet de la conformité du plan du seminarium général avec oukase qui a été donnée à celui de la religion dominante”, kopie kwitów wysłanych pieniędzy. – Skrutkowski Franciszek, b.d., s. 385-386, 389-390, w tym pismo Ministerstwa Przychodów i Skarbu do Franciszka Skrutkowskiego o nominacji na buchaltera przy komorze wodnej w Warszawie, 1815, nadruk, podp. Tadeusz Matuszewicz, Józef Kruszyński. – Sobański Izydor 1832, b.d., (5), s. 523–542. – Sobański Michał 1813-1823, b.d. (22), s. 429-520, w tym w tym projekt statutu Szkoły Inżynierów w Krzemieńcu.
Uwaga: 2. Bruliony i kopie listów do następujących osób: – De Maria Giacomo, b.d., s. 319-320. – Harrowby Sandon Ryder Dudley lord 1841, s. 23–24. – Italiński Andriej I. [1819], s. 313-314. – Sanguszko Anna z Pruszyńskich 1 v. Kuczkowska 1821, s. 37–38. – Sanguszko Eustachy 1813, s. 45–46. – Sanguszko Klementyna z Czartoryskich 1835, b.d. (2), s. 61-62, 67–68. – Sankowski Stiepan A. 1806, s. 115-116. – Sapieha Eustachy 1835 (4), s. 191–206. – Sapieha Franciszek Ksawery 1824, b.d., (2), s. 145–148, 209–210, w tym koperta. – Sapieha Ludwika [Luiza] z Paców 1843, s. 207–208. – Saunders Józef [Joseph] 1810-1819, b.d. (7), s. 303–312, 315–318, 321-322. – Sobański Izydor, b.d., s. 567–568.
Uwaga: 3. Sobolewski Józef, listy od następujących: – Breański Feliks 1848–1849 (6), s. 653–674. – Czartoryski Adam Jerzy 1846-1850 (10), s. 571–602. – Czartoryski Witold Adam 1849, s. 603–604. – Potocki Władysław 1849, s. 675–678. – Wiszkiewicz Karol mjr 1848, s. 679–680, w tym dopisek kpta Norberta Izbickiego. – Zamoyski Władysław, 1849–1850, b.d. (10), s. 605–652.
Uwaga: 4. Korespondencja różna: – Ministerstwo Przychodów i Skarbu Ks. Polskiego do Franciszka Skrutkowskiego 1815, s. 385 – Sanguszko Roman do córki Marii Klementyny Sanguszkównej 1836, b.d. (2), s. 77–82, w tym dopisek Marii Klementyny Sanguszkównej o wysłaniu listów do ks. Adama Jerzego Czartoryskiego. – Saunders Józef [Joseph] do Felicjana Biernackiego 1817, s. 243–246. – Saunders Józef [Joseph] do NN, b.d., s. 293 – Sierakowski Karol gen. do Feliksa Biernackiego 1815, s. 385-388, 395-396. – Sobański Izydor do Hipolita Błotnickiego, b.d. (2), s. 553–560. – Sobański Izydor do Karola Sienkiewicza, b.d. (2), s. 561–566. – Sobański Izydor do Ludwika Paca [?], b.d., s. 545–548, zaadresowany do panny Véry. – NN do Ludwika Paca [?] 1832, s. 549–552, zaadresowany do panny Véry.
Proweniencja: Na s. 13, 15, 29, 35, 101, 105, 107, 109, 111, 115, 117, 119, 123, 125, 131, 211, 215, 323, 325, 327, 335, 341, 357, 391, 396, 397, 399, 405, 407, 409, 413, 415, 419, 421, 423, 441 odciśnięta piecz.: „Z Archiwum X. Wdy Ad. J. Czartoryskiego”.
Oprawa: Półskórek. Na grzbiecie tytuł: „X. A. C. Correspondance XVII. S”.
Gatunek, rodzaj, forma: Rękopisy - 19 w.
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
Czytelnia - zbiory z magazynu
There are copies available to loan: sygn. 5466 IV Rkps MF 210 (1 egz.)
Czytelnia - zbiory z magazynu
Zapytaj bibliotekarza: sygn. 5466 IV Rkps
No cover
Manuscript
In basket
Tytuł: Adam Jerzy Czartoryski. Korespondencja.
Adres wydawniczy: [Około 1834-1840].
Opis fizyczny: 421 kart, 6 kart ochronnych : pismo wielu rąk ; 30,5 x 25 cm mniej i więcej.
Uwaga: Dodatkowa k. 562a, 576a, 825a, 834a, 969a, 1032a. Luźne k. 981-984, 1018-1019. Foliacja jest kontynuacją poprzedniego tomu. Po k. 661 następuje k. 663, a po k. 663 następuje k. 662.
Uwaga: 1. Listy od następujących osób: – Alexandrowicz Szymon 1836, k. 759, podp. także: Napoleon Medyński, Jacenty (Innocenty) Horodyński, Julian Duszyński, Nicolas Toulouzan. – Algier m., emigranci polscy, konduktorzy dróg i mostów1840, k. 982–983, podp.: Tomasz Bartmański, Józef A. Lipowski, Julian B. Godlewski, Adolf Stecki, Rudolf Malinowski, w tym nota ręką Władysława Zamoyskiego – Amiens m., emigranci polscy 1838, k. 850-851, podp.: Adolf Amboziusz, Kalikst Niezabytowski, Henryk Niezabytowski, Ferdynand Mirski, Józef Dobrzański, Stanisław Drozdowski, B. Jaroszewski, Stanisław Gajurski. – André Aimé 1839, k. 896, 899. – Anielski [1834], k. 469, 472. – Anglia, emigranci polscy, 1838, k. 832.– Appony Anton 1834, k. 573-574. – Aurillac m., emigranci polscy 1834, k. 564–565, podp.: Napoleon Poniński, Karol Zadernowski, Ignacy Polakowski, Karol Kawka, Michał Świejkowski, Maciej Sołłohub, Paweł Twardowski, Jan Pawłowski, Paweł Rutkowski, Michał Tądowski, Leon Czarkowski, Teodozy Drewnowski, Ludwik Paczek, Józef Zawadzki, Wincenty Drewnowski, Wojciech Piwowarski, Teofil Strzelecki, Kazimierz Kuszelewski, Franciszek Jaźwiński, Franciszek Ronka. – Aytoun Roger 1835, k. 708–709, w tym brulion odpowiedzi. – Baker Edwin 1837, k. 811, 816. – Baliński Leon 1839, b.d. (2) k. 959–960, 962. 965, podp. także Leopold Wysocki. – Batthyany W., b.d., k. 1038-1039, w tym brulion odpowiedzi. – Bavelaër Edouard 1839, k. 945-946 – Beaugrillat 1838, k. 844. – Beaumont Thomas Wentworth 1834, k. 481–482. – Beauvais m., emigranci polscy 1835, k. 634–635, podp.: Albert Kuliczkowski, Julian Orłowski, Henryk Kowalski, Emil Kutznery, Jan Guyski. – Berry Marie du 1834, 1835 (2), k. 589–590, 614, 617. – Blanqui Jérôme Apolphe 1835, k. 653, 660, nadruk: „Ecole Spéciale du Commerce”. – Bonatou [?] de 1837, k. 801-802. – Bońkowski Hieronim Napoleon 1834, k. 438–439, podp. także Władysław Alfred Szerlecki. – Borowatz 1834, k. 489–490. – Borzęcki Edward 1835, k. 686, 694, podp. także Leon Borzęcki. – Boudetfils 1838, k. 831, 836. – Bourke de A. 1836, k. 734–735. – „Brockhaus et Avenarius” 1838, k. 843, , 847, nadruk. – Broenig Clarissa z d. Lutz 1837, k. 809–810. – Broglie-Staël Albertine de 1839 (2), k. 882–883, 886, w tym brulion odpowiedzi. – Bundalhame [?] 1835, k. 718, 723. – Calais m., emigranci polscy 1834, k. 578-579, podp.: Ludwik Paszkiewicz, Leon Podkowiński, Eugeniusz Ledóchowski, Włodzimierz Szałowicz, Charles Hilson. – Calegéropoulos J. S. 1839, k. 881, 884 – Campbell Thomas 1835, k. 613, 618. – Carpenter Lant 1835, k. 698–699. – Chateauroux m., emigranci polscy 1834, k. 572, 575, 588, 591 podp.: Michał Szulc, Dominik Petrelewicz, Adam Szablicki, Antoni Dziembiński, Ludwik Paradecki, Alojzy Orchowski, Franciszek Zakalewicz, Franciszek Rupeyko, Piotr Rymkiewicz, Donat Sarcewicz, Mikołaj Rahoza. – Chełmicki Józef Karol 1837-1839 (2), k. 780, 783, 874-875 bez końca. – Chrzanowski Jan Nepomucen 1840, k. 1004–1005. – Comely Leon 1839, k. 879–880. – Cortazzi Frederic de 1839 (2), k. 887–890, 892–893. – Couray [?] [1839], k. 963-964. – Couturier Thomas 1840, k. 992, 996, w tym notatki Hipolita Błotnickiego. – Czapski Leopold 1834, k. 474, 477, w tym brulion odpowiedzi. – Daupich 1834, k. 524, 527. – David Pierre-Jean dit David d’Angers 1838, k. 839, 842. – Decazes Elié 1835 (2), k. 638-639, 655–656, w tym brulion odpowiedzi. – Desgranges Alix 1839 (2), k. 928, 931, 934, 937. – Devonshire William Spencer 1836, k. 752, 757. – Dietrich Tomasz 1835 (2), k. 631, 640, 657-658, podp. także Józef Martynowski, w tym brulion odpowiedzi – Domeyko Ignacy 1840, k. 967, 971 – Dosne 1840, k. 998–999. – Dunin Adelajda 1839, k. 920–921. – Dunin [?] Emil 1840, k. 1011–1012. – Dupin Charles 1840, k. 968, 970. – Dzierzbiński Jan 1834, k. 577, 580. – Emigranci polscy, b.d., k. 1034-1035, podp.: Franciszek Ksawery Janicki, Jan Rutkowski, Feliks Slaski, Florentyn Hubert, Franciszek Mikułowski, August Kwaśniewski, Kazimierz Janikowski, Leon Bortkiewicz, Stanisław Kehvayn. – Fargette Sebastien 1838, k. 834–834a. – Figeac m., emigranci polscy 1836, k. 742-743, podp.: Kajetan Jabłoński, Teofil Jabłoński, Franciszek Rajtarski, Ignacy Wróblewski. – Foulogne E. de 1835, k. 710–711. – Frantz N. I. 1839, k. 891, 894, nadruk. – Frias Bernardino Fernández de Velasco de, 1835, k. 641, 646. – Gasc Jean-Paul 1835, k. 612, 619. – „The General Shipwreck Society. British Section” b.d., k. 869-870. – Gliński Stanisław 1835, k. 705. – Gnorowski Stanisław B. 1840, k. 981, 984. – Gobineau Anne-Louise née de Gercy, 1835, k. 647–648. – Godebski Ksawery 1835, k. 685, 695 – Golbéry Philippe de 1839, k. 919, 922 – Golescu Radu 1837, k. 817, 820 – Gołuchowski Wojciech Józef 1834, k. 475–476. – Goubert 1834, k. 548, 562a. – Grosdidier 1839, k. 950, 961. – Grosjean A. 1838, k. 854. – Grzybowski Adam 1835, k. 712–713. – Guilbert Danelle Charles 1834, k. 545-546. – Gwinczewski Feliks 1836, k. 725, w tym nota Władysława Zamoyskiego. – Haciski August 1835, k. 609–610. – Harkness H. 1834, k. 494-495, nadruk: „The Royal Asiatic Society of Great Britain and Ireland”. – Harwich m., emigranci polscy 1834, k. 485–486, litogr.– Le Havre m., emigranci polscy, 1834, k. 434, 437, podp. Leopold Klott, Zenon Wiszniewski, Wincenty Cydzik, Tomasz Powilewicz. – Hempel Elżbieta 1834 (2), k. 492-493, 496. – Holthouse John 1836, k. 730. – Howe James 1835, k. 661–664 – Hube Józef 1835, k. 680–681. – Imentri [?] Clementine 1837, k. 779, 784. – Issoudun m., Ogól Polaków, w 1834, k. 422–423, podp.: Kazimierz Gerniewski, Ignacy Domkiewicz, Rafał Zawadzki, Konstanty Przytulski, Piotr Rymkiewicz, Gabriel Lipski, Walerian Majewski Feliks Kaszyc, Jan Jaroszewicz, Kazimierz Walski, Stanisław Beynar, Ambrozy Szuniewicz, Karol Rudziński, Maciej Bobiński Tadeusz Sakowicz, Ignacy Narkiewicz, Józef Stoblewski, Tadeusz Jasiewicz, Piotr Pacewicz, Donat Sarcewicz, Ferdynand Karwowski, Karol Bańkowski, Antoni Jarkusiewiczm Szymon Woyniłowicz. – Jagiełło Hieronim 1836, k. 732–733. – Jahn Gustav 1840 (2), k. 1013-1016. – Jelski Ludwik 1834 k. 586-587.– Jankiewicz 1835, k. 706. – Jankowski Józef 1836, k. 748, 751. – Januszkiewicz Eustachy 1837, k. 813–814. – Jay Antoine 1840, k. 1024. – Kamieński Julian 1835, k. 600, 605, podp. także Julian Kamieński. – Kaszyc Józef 1834, k. 459–460, 468, w tym lista oficerów polskich przetrzymywanych w Królewcu. – Kelly George B. b.d. (2) k. 1032-1033, 1036. – Keppich Adolphe 1839, k. 901, 908, dopisek ręką Hipolita Błotnickiego: „Węgier handlujący winem tokajskim”. – Kiersnowski Michał 1835, k. 601, 604. – Kierzkowski F. 1840, k. 980, 985. – Kinsky Wilhelmina z d. Colloredo-Mansfeld 1836, k. 726-728, w tym koperta. – Kissielew Zofia z Potockich, 1839, k. 944, 947. – Klicki Stanisław 1835 (2), k. 677–679, 682. – Konstantynopol m., emigranci polscy 1838, k. 845-846, podp.: Jan Tuszyński, Andrzej Łatuszyński, Franciszek Parafinowicz, Mikołaj Gralak, Tadeusz Górski, Wincenty Kulczyński, Adam Woliński, Paweł Szymański. – Kowalewski Piotr 1834 (2), k. 519–522, 568–569. – Kowalski Józef 1835, k. 687-688, podp. także Agaton Błażejewicz. – Kowalski Jan Antoni 1834, k. 426–427. – Koźmian Stanisław 1834, k. 529, 532 – Kraitsir Karol 1835 (3), k. 643–644, 649,652, 675–676. – Krajewski Henryk 1837, k. 788–789. – Kraskowski Tomasz 1835, k. 654, 659. – Krosnowski Adolf 1834, k. 500–501. – Królewiec m., emigranci polscy, 1834, k. 44, 444, podp.: Walenty Brochocki, Mikołaj Mierzejewski, Jan Giełgud, Władysław Brochocki, Mikołaj Zaleski, Tadeusz Borodzicz. – Kruszewski Ignacy Marceli 1839, k. 943, 948. – Kubrakiewicz Michał 1835-1840 (2), k. 668–669, 993–995, 997. – Kułowicz [?] 1835, k. 602-603. – Kwiatkowski Bolesław 1835, k. 620. – Lafayette George Washington 1834, k. 507, 510. – Lafayette Marie Joseph Gilbert du Motier de 1834, k. 484, 487. – Lansdowne Petty-Fitzmaurice Henry 1835, k. 719, 722. – Lasteyrie Charles de 1834, k. 585, litogr., nadruk: „ Comité Central en Faveur des Polonais”. – La Tour-Maubourg de 1839, k. 929. – Lefort F. 1839, k. 951-954, w tym, brulion listu w sprawie Napoleona Bossakiewicza. – Limoges m., emigranci polscy 1835, k. 629–630, podp.: Ignacy Lindsay, Apolinary Cembrowicz, Jan Sławęcki, w tym brulion odpowiedzi. – Loman Jan 1835 (2), k. 690–692. – Londyn m., emigranci polscy 1834-1838 (5), k. 533–534, 535, 538, 557, 563, 566, 837–838, podp.: Maksymilian Nieprzecki, Marcin Domański, Apolinary Jakub Szelągowski, Ludwik Pruszyński, Franciszek Węsierski, Soter Drelinkiewicz, Józef Rogoyski, Adam Grzybowski, Julian Poraziński. Jan Mossakowski, Konstantyn Jarnowski, Napoleon Poźniak, Jan Zawidzki, Julian Siedlecki, Wincenty Włodarski, Edward Gałczyński, Ludwik Wermiński, Antoni Wermiński, Włodzimierz Szałowicz, Leon Podkowiński, Julian Orłowski, Dominik Boczkowski, Wiktor Siezieniewski, Józef Ginowski, Ludwik Paszkiewicz, Julian Kamieński, Michał Kiersnowski, Napoleon Chrochowski, Stanisław Rutkowski, Ignacy Jackowski, Władysław Godlewski, Antoni Kaliński, Stanisław Lutkiewicz, Jan Kuliczkowski. – Louis Walenty 1835, k. 621, 628. – Łagowski Ludomir 1836, k. 736–739. – Łukaszewski Antoni 1834, k. 448–449. – Łuszczewski Adam 1834, k. 470–471. – Maleszewska Jeanne z d. Garran de Coulon 1834 (2), k. 479–480, 491. – Malinowski Jakub 1840, k. 1020–1021. – Maret Louis ks. 1840 (2), k. 974, 1009–1010. – Margouïl de Villa de 1838 (2), k. 855- 858. – Matkowski Jan 1837, k. 805–808. – Mazaraki Leopold 1834, k. 425, 428, podp. także Jan Suszkowski. – McKay John b.d., k. 957–958. – Megerdycz Hassanowa Antonina 1835-1840 (2), k. 683–684, 978–979. – Megerdycz Hassan Jan 1839-1840 (2), k. 877-878, 1025-1026. – Melbourne William Lamb 1836, k. 74, 744. – Mennequin 1839, k. 938–939. – Meynier Florence 1837, k. 799, 804 – Meynier Louis 1837, k. 796–797. – Michałowski Michał 1834, k. 576. – Mierowa z Bratkowskich Maria 1838, k. 859-862, w tym „Pismo do wnuków moich”. – Mokrzecki Ludwik 1834, k. 424, 429, podp. także Józef Borowski. – Moliére Henriette de z d. de Toulaville 1834, k. 452–453. – Montpellier m., emigranci polscy studenci medycyny 1835, k. 704, 707, podp.: Rufin Szafkowski, Antoni Woytkiewicz, Aleksander Polkowski, Daniel Kulwieć. – Montb…, 1834, k. 593-594. – Mrozowski Wiktor 1834, k. 552, 561, podp. także Florian Sołtan. – Munnier 1837, k. 785–786. – Muron D. 1836, k. 723, nadruk: „Institution Muron”. – Niewęgłowski Józef 1839, k. 876. – Niles Nathaniel jr 1834, k. 483, 488. – Nowicki Wincenty 1834, k. 440, 445. – Nowy York m., Komitet Narodowy Polski 1835 (2), k. 650–651, 689, 693, podp. Feliks Gwinczewski, Karol Kraitsir. – Oborski Kazimierz 1836, k. 746–747. – Orchowski Alojzy 1837-1838 (2), k. 792–793, 864–865. – Orłowska Józefa 1839, k. 902-903. – Orłowski Julian 1834 (2), k. 556, 581, 584. – Page Henry 1839, k. 897-898. – Paquis 1838 (2), k. 848, 853, 863, 866, nadruk: „Revue Française et Étrangère”. – Parish H. 1840, k. 988–989. – Paryż m., emigranci polscy 1840, k. 1027, 1037, podp.: Michał Szulc, Wojciech (Albert) Kazimirski, Alojzy Orchowski, Karol Towiański, Donat Sarcewicz, Piotr Pacewicz, Mikołaj Rahoza, ks. Dominik Petrellewicz, Feliks Kamiński, Ignacy Narkiewicz. – Paszkowski M. 1835, k. 642. – Pietkiewicz Ludwik 1838, k. 828-829 – Pietrasiewicz Ignacy 1834, k. 442-443. – Pillans James 1834, k. 497, 502. – Pinard Anaïs [1834] (2) k. 553-554, 559-560. – Pirożyński Józef 1834, k. 508-509, podp. także Feliks Kamiński, Józef Dunin. – Podgórski Kasper 1840, k. 972–973. – Pogonowski Wincenty 1834, k. 511, 514. – Ponsonby John 1840, k. 969-969a. – Portsmouth m., Rada Polaków 1834, k. 512–513, podp. Wincenty Nowicki, Franciszek Stawiarski, Józef Taszycki, Filip Tarasiewicz, Ignacy Wellmann. – Poźniak Napoleon 1834 (2), k. 525-526, 539, 543 – Przeradzki Adam 1836, k. 767. – Puibusque Louis-Guillaume de 1837, k. 787, 790. – Putnam [?] 1836, k. 764–765. – Le Puy m., emigranci polscy 1835, k. 633, 636, podp.: Agaton Błażejewicz, Jan Włodarski, Wacław Jankowski, Józef Kowalski, Walerian Zawierski. – Quail John, 1834-1835 (2) k. 530-531, uwierzytelniony przez Arndta, 615-616, w tym brulion odpowiedzi. – Quirini L. 1836, k. 758, 761. – Radomski Sylwester Wojciech, 1836, k. 769, podp.: Szymon Aleksandrowicz, Napoleon Medyński, Jacenty (Innocenty) Horodyński, Nicolas Toulouzan. – Radoszewski Boxa Antoni 1840, k. 1022–1023, w tym nota Karola Druziewicza. – Rajuniec Edward 1839, k. 895, 900. – Reinberger Jan 1836, k. 754–755. – Remy J. B. 1836-1839 (2), k. 771, 918, 923. – La Rochelle m., emigranci polscy, 1834 (3), k. 455–456, 515-518, podp.: Leopold Kraczkiewicz, Stanisław Pągowski, Maksymilian Breański, Andrzej Kochański, Antoni Czaykowski, Ludwik Rutkowski, Stanisław Krasicki, Łukasiewicz, Krzeczkowski, Ignacy Mieroszewski, Aleksander Milbitz Izenszmid, Feliks Breański, Antoni Broński, Tytuz Przeradzki, Alfons Starzyński, Karol Cieciszowski, Jan Dąbrowski, Maksymilian Drzewiecki, Krzywiński, Koncewicz, Antoni Kwilecki, Konstanty Rzętkowski, Walerian Rzętkowski, Andrzej Rzętkowski, Ludwik Petrellewicz, Klassen, Onufry Duczyński, Ludwik Ulatowski, Woyciechowski Seweryn Garczyński, Józef Hermanowski, Stanisław Dylewski, Franciszek Łoniewski, Stanisław Kurosz, Józef Tadeusz Chamski, Tomasz Jarosiński, Bernard Taroni, Tomasz Kilinger, Kowalewski, Konstanty Nidecki, Józef Walczyński, Tomasz Jędrzejowski, Nikodem Chlibiński, Ignacy Żebrowski, Stanisław Magnuski, Mikołaj Narolski, w tym brulion odpowiedzi. – Rodez m., emigranci polscy 1835, k. 666, 671, podp.: Józef Niewęgłowski, Aleksander Domaszewski, Jan Bojanecki. – Rodziewicz Roman 1834, k. 451, 454. – The Royal Society of Great Britain and Ireland, zob. Harkness H. – Rumpel 1839, k. 940–941 – Russell William 1838-1840 (3), k. 849, 852, 1002-1003, 1006-1007. – Rupniewski Roch 1834, k. 536-537, podp. także Nikodem Rupniewski. – Russell John 1836, k. 740, 745. – Rutkowski Stanisław 1835, k. 587-598. – Saint-Marc Girardin 1836, k. 753, 756. – Saint-Vincent Jean Baptiste Bory de 1839, k. 927, 932, nadruk: „Société generale instituée pour La Supression des Cruatés exercées Envers les Animaux”. – Sernicki F. 1835, k. 714–715. – Singer Samuel Weller 1839, k. 912, 915, litogr. – Skibicki Michał 1835, k. 667, 670, litogr.– Sobolewski Paweł 1835, k. 596, 599. – „Societé Générale des Naufrages”, 1837-1840 (3), k. 812, 815, 825-825a, 991, nadruk, podp. François Victor Massena d’Essling, Callistus-Augustus de Godde de Liancourt, odciśnięta piecz. – Société de Bazar Polonais 1834, k. 503–504, nadruk, podp. Champagneux. – „Société pour la Propagation de la Méthôde Polonaise” 1837, k. 821-822, nadruk. – Somerset Edward Seymour 1837, k. 818–819. – Spazier Richard Otto 1835, k. 622, 627, nadruk: „Bureau de la Revue du Nord”. – Spring-Rice Thomas baron Monteagle of Brandon 1838, k. 833, 835. – Stanhope Leicester 1834, k. 457–458. – Stawiarski Franciszek 1834, k. 446-447, 450, w tym kopia apelu emigrantów ze statku „Marianne” do gen. Józefa Dwernickiego. – Stempowski Leon 1835, k. 606. – Stolzenberg Giacomo 1835 (2), k. 624-625, 632, 637. – Stuart Dudley Coutts, 1835-1840 (2), k. 702-703, 987, 990.– Suchecki Mateusz 1834, k. 544, 547, podp. także Józef Kasprzykowski. – Sypniewski Dominik 1836, k. 749–750. – Szabliński Adolf 1835, k. 696, 701 – Szemioth Franciszek 1834, k. 913–914. – Szulc Michał 1834, k. 570-571. – Szymański Antoni Marceli 1834, k. 435-436. – Tański Józef 1834, k. 505–506. – Tomkiewicz Jakub 1834 (2), k. 430–431, 555, 558, podp. także Franciszek Grzegorzewski. – Tracy Victor Destutt de, 1839 k. 905-906. – Trzeciak Feliks 1834 (2), k. 498, 576, podp. także Feliks Medeksza, w tym brulion odpowiedzi. – Turowski Leopold 1840, k. 924–925. – Vaudreuil Marie Joséphine de Rigaud de 1835, k. 673–674. – Verdoix 1839, k. 942, 949. – Vergner [?]1839, k. 904, 907. – Villemain Pierre Abel François 1838, k. 827, 830, kopia. – Voirol Théophile 1834, k. 523, 528. – Wercy 1839, k. 916–917. – Wesniechek [?] 1834, k. 541–542. – Wężyk Aleksy 1839, k. 582–583. – Wężyk Franciszek 1838, k. 824, 826.– Wierciński Antoni 1834, k. 432–433, podp. także Grzegorz Wysiekierski. – Wilczeck Stanislas von 1834, k. 549, 562. – Winiewski 1839-1840 (2), k. 926, 933, 1000–1001, w tym koperta. – Witoszyński Piotr 1837, k. 791, 794. – Wodzicki Stanisław 1839, k. 935–936. – Wodziński M. 1836, k. 770–770 [dopisek na liście Woyczyńskiego]. – Woyczyński Stanisław 1835-1836 (2), k. 697, 700, 767–770. – Wollan Curie 1836, k. 731, kopia. – Worthy Georgiana K. 1836, k. 774–775. – Wroniecki Antoni 1836, k. 762, 766. – Wyszomirski Stefan b.d., k. 720–721. – Wyszyński Karol 1835, k. 665, 672. – Zaborowski W. 1839, k. 909-911, w tym pokwitowanie nadania przesyłki pocztowej, kopia oświadczenia Antoniego Dembińskiego o zapisie ks. Adama Kazimierza Czartoryskiego dla Joachima Zaborowskiego. – Zeltner Frantz de 1836, k. 772-773. – Zienkiewicz Wincenty Otto ks. 1834, k. 466-467. – N. Mary, 1836, k. 776-777, dopisek „Miss Mary pierwsza guwernantka dzieci”. – NN, 1834-1840, b.d. (13), k. 461-465, 473, 478, 499, 623, 626, 763, 781–782, 840–841, 867-868, 871-872, 975–977, 1018-1019. – NN 1834, k. 540, zaadresowana do p. Cardeur.
Uwaga: 2. Bruliony listów do następujących osób: – NN 1835, k. 607–608, ręką Karola Sienkiewicza, z uwagami Hipolita Błotnickiego.
Uwaga: 3. Korespondencja różna: – Januszkiewicz Eustachy do H. Błotnickiego, [1834], k. 551, w tym wizytówki barona Stanislasa von Wilczcka. – Klicki Stanisław gen. do NN 1837, k. 800, 803. – Mierowa z Bratkowskich Maria do Cecylii Beydale [?] 1839, k. 955–956. – Staray G. A. do Hipolita Błotnickiego 1837, k. 795, 798 – Zamoyski Władysław do Karola Sienkiewicza 1840, k. 1028-1031, w tym brulion listu do ks. Adama Jerzego Czartoryskiego ręką m.in. Teodora Morawskiego i Władysława Zamoyskiego. – NN do Johanna Kühne 1835, k. 716–717.
Uwaga: 4. Varia – „Francuska kolegija u Carigrodu. Pregled” 1840, k. 1017, litogr.
Proweniencja: Na k. 1, 3, odciśnięta piecz.: „Z Archiwum X. Wdy Ad. J. Czartoryskiego”.
Oprawa: Półskórek. Na tylnej okładce naklejka: „S-nia Przemysłu Artystycznego „Starodruk” , Kraków, ul. Floriańska 37”.
Gatunek, rodzaj, forma: Rękopisy - 19 w.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Czytelnia - zbiory z magazynu
There are copies available to loan: sygn. 5478 III T.2 Rkps (1 egz.)
No cover
Manuscript
In basket
Tytuł: Adam Jerzy Czartoryski. Korespondencja.
Adres wydawniczy: 1804-1830.
Opis fizyczny: 790 kart + 2 karty ochronne, 2 karty nieliczbowane : pismo wielu rąk ; 40 x 26 cm i mniej.
Uwaga: Błędy w foliacji: po k.72 k. 74; po k. 387 k. 392; po k. 411 k. 416; po k. 655 k. 666, po k. 706 k. 715, po k. 716 k. 710, po k. 714 k. 707.
Uwaga: 1. Listy od następujących osób: Anastasewicz Bazyli 1817-1823 (4), k. 64–65, 84, 90–93, 486, w tym kopie świadectw pracy jako sekretarz w gubernatorstwie grodzieńskim i w Uniwersytecie Wil. – Andrzejowski Antoni 1822-1823 (3), k. 348, 490–491, 563. – Anstett Jean d’ 1825, k. 653, kopia. – Arakczejew Aleksandr A. 1816-1817 (3), k. 30, 35, 62-63, 66-67, w tym kopia pisma A. Balemanna. – Ayi Henryk, b.d., k. 785, 788. Bachmetiew Aleksy N. gen. 1818-1819 (2), k. 128, 131, 194, 197. – Bajkow 1822, k. 429, 434. – Balemann A. 1822, k. 482-483. – Baliński Stefan, b.d., k. 783. – Busch [?] 1819, k. 226. – Baranowska P., b.d., k. 747, 750 – Batorski Grzegorz 1819, k. 229-231, w tym kopia listu pochwalnego wizytatora Jana Nepomucena Weleżyńskiego oraz kopia świadectwa szkolnego. – Bąkiewicz Klemens ks. proboszcz kolegiaty sandomierskiej 1816, k. 5-6. – Becu August 1818-1822 (4), k. 155–156, 158, 161, 192–193, 199–200, 444–445. – Bellamy Aubert Pierre 1826, k. 685-686, w tym kopia listu płka Charlesa Nicolasa Fabvier do N.N. – Berg Karl, b.d., k. 779–780. – Bielski Protazy ks. OSB 1817, k. 83, 89. – Bieńkowski Adolf 1816, k. 31-32, w tym notatki Łukasza Gołębiowskiego. – Biernacki Józef 1818, k. 133–134. – Bierdiajew Aleksandr N. gen. 1823, k. 546-547. – Bobrowski Michał ks. 1820 (2), k. 257–258, 261–262, 283–284. – Boczarski D. 1822 (2), k. 461, 470, 473, 478. – Boczkowski Ksawery 1816 (2), k. 38, 223. – Bogatko Makary 1824, k. 617–618. – Boreyko Jan 1817-1823 (3), k. 70, 80–81, 531, 539. – Brodziński Kazimierz 1829, k. 718. – Bromirski Stanisław, b.d., k. 784, 789. – Bułhak Ignacy 1823, k. 572–573. – Bułhak Jozafat unicki bp brzeski, metropolita kijowski 1817-1822 (2), k. 94, 398, 401. – Butini de la Rive Elisabeth, 1825, k. 649-650. – Buyno Ludwik 1816, k. 13,16. – Bychowiec Józef 1821 (2), k. 314–315, 333–334. – Bystry Magdalena 1828 (2), k. 699, 703. – Bystry Romuald 1823-1828 (2), k. 556, 703. Cappelli Ludwik Alojzy ks. 1824, k. 625–626. – Chlewiński Michał 1823, k. 533, 539. – Chodani Jan Kanty ks. 1822, k. 349–352. – Chołoniewski Stanisław 1818, k. 141–142. – Chrystowicz Adam 1819, k. 190–191. – Cieciszowski Kasper bp łucki 1816-1819 (2), k. 28, 222. – Ciesielski Stanisław 1820 (2), k. 278–279, 288–289. – Czernicki Antoni 1823, k. 559. – Czetweryński Dymitr 1829, k. 623–624. Dembiński Jan Kanty 1816, k. 1, 10. – Demkowicz Leon ks. 1823, k. 516–517.– Dowgird Anioł ks. 1821-1822 (2), k. 310, 428, 435. – Drach David Paul 1821, k. 296, nadruk: „Le Rabbin. Proffeseur de l’Ecole Consistoriale Israélite de Paris”. – Drevelle ks. 1819, k. 211, 214. – Drzewiecki Józef 1819, k. 244–245. – Drzewiński Feliks 1816, k. 37. – Dufart Pierre 1821, k. 321–322. – Durain Jakub Maurycy 1818, k. 172–173. – Duvivier Ignace 1823, k. 514–515. – Dybicz (Diebitsch) Iwan I. 1823 (2), k. 564, 570. –– Dziewoni Karolina 1823, k. 527-529, w tym kopia świadectwa pracy w Petersburgu jako tancmistrz dla jej męża Jana Dziewoniego, 1822. Fellenberg Emmanuel de 1825, k. 676. – Forza Agostino, b.d., k. 756 – Fraenkel Samuel Leopold, 1824 (2), k. 629, 632. – Fryczyński Michał 1822-1823 (3), k. 431–432, 518–522, 525, 587. Gaepfert Carl, b.d., k. 763 – Gail Jean Baptiste 1825, b.d., (4), k. 651–652, 655–666, 757-758, 761, 767. – Gan… Josef 1823, k. 566–567 – Gaspari-Belleval Luce de 1816, k. 14–15. – Gawroński W. 1818, k. 136–138, w tym kopia pisma do marszałka pow. płoskirowskiego Andrzeja Grabianki. – Gerhard Friedrich Samuel 1822, k. 357, 360. – Girardot Franciszek 1823, k. 494–495. – Godaczewski Jakub 1816-1817 (2), k. 36, 85. – Gołuchowski Józef 1823, k. 585–586. – Grocholski Jan Nepomucen 1818, k. 164. – Grudziński J. 1818, k. 174. Hänsel Elénore z d. Fortin 1823 (2), k. 523–524, 557–558. – Haustein Benjamin Frédéric 1819, k. 204–205, 209–210, w tym plan przygotowywanej książki. – Hempel Stanisław 1825-1828 (3), k. 647–648, 672–673, 711. – Herberski Wincenty 1821-1823 (2), k. 329–332, 511–512. – Herburtt Mamert ks. 1822–1824 (4), k. 380, 383, 548-551, 610-616, w tym „Porządek zatrudnień domowych i szkolnych kleryków Głównego Duchownego Seminarium”, spisy kleryków obrządku unickiego i łacińskiego w Seminarium Wileńskim. – Heydeken Karl J. von 1820-1821 (2), k. 274, 302, 306. – Horn Piotr b.d., k. 764-766, 768-770, w tym prospekt loterii oraz plan loterii książek. Ittar Henryk 1821-1824 (2), k. 323, 594. Jabłonowski Maksymilian 1816-1829 (5), k. 12, 17, 72–74, 109–110, 240–241, 636–637. – Jarkowski Adolf 1820-1821, b.d. (4), k. 263, 294–295, 326–327, 755, 759. – Jełłacycz 1829, k. 710, 714. – Jullien de Paris Marc Antoine, 1818-1823 (4), k. 132, 135, 267, 270, 272, 555, nadruk: „Bureu Central de la Revue Encyclopédique”. – Jurkowski Michał 1819-1821 (2), k. 236–237, 317. – Jussieu Laurent Pierre de 1820, k. 268, 271. Kaczkowski Karol 1821, k. 325. – Kamieński Tomasz 1816, k. 47–50. – Karczewski Wincenty 1818-1823 (2), k. 179-180, 488. – Karlewicz Michał 1817, k. 75, 79. – Katzeler Adam von 1819, k. 246. – Kiesling Gottlieb (Bogumił) 1822–1824 (3), k. 474, 477, 584, 609 – Kilian Hermann Friedrich 1823, k. 498–499. – Kimbar Michał płk 1822, k. 394–395. – Kisielnicki Teodor komisarz obwodu lubelskiego 1819, k. 238, 243, podp. także Jasiński. – Kłągiewicz Jędrzej ks. 1813, k. 42, 45. – Kłodziński Adam, b.d., k. 746, 751. – Kniahnicki Jan 1818-1822 (2), k. 124–125, 413–414. – Komar Stanisław 1818, k. 171. – Komisja Rządowa Przychodów i Skarbu 1830, k. 734, 739, podp. – Kopsch Józef 1822, k. 381–382, 384. – Korzeniowski J. 1822-1824 (3), k. 464-467, 631. – Kosiński 1823, k. 532, 538. – Kossakowski Stanisław 1826, k. 680–684, dołączone kopie listu Walentego Sobolewskiego, Stanisława Grabowskiego, Józefa Sierakowskiego do Bertela Thordvalsena i jego odpowiedź, 1826, wyliczenie rozmiarów pomnika ks. Józefa Poniatowskiego i Mikołaja Kopernika. – Kozłowski J. 1813, k. 113. –Koźniecki [?] 1824, k. 627–628. – Krassowski Kajetan 1822, k. 462, 469. – Krzemieniec m., Liceum Wołyńskie [1819], k. 745, 752, podp.: M. Fryczyński, Piotr Chlebowski, Teodozy Sierociński, Marian Piasecki, Stanisław Żeromski, Józef Mikulski, Antoni Tylman, M. Herczakiewicz, Jan Kazimierz Ordyniec, Gotard Sobańslo. Stefan Terlecki, M. Żurowski. – Krüdener Paul A. von 1826, k. 678–679. – Kryńska ze Szczawińskich 1822 (2), k. 355–356, 358-359, w tym notatki N.N. – Kuenlin 1824, k. 593. – Kukiel Adam ks. 1818 (3), k. 111–112, 117–118, 129–130. – Kukiewicz Fabian 1822, k. 362–364, 369. – Kwiatkowski Kajetan 1817-1822 (2), k. 69, 371–372. La Montagne J. de 1820, k. 256, 259. – Langlès Louis 1820-1821 (3), k. 266, 269, 297, nadruk: „Ecole Royale et Spéciale des Langues Orientales vivantes, près la Bibliothèque du Roi”. – Lavoisier Jean 1816-1822 (4), k. 33–34, 185, 340, 374–375. – Lehmann Fritz 1821 (2), k. 299–300, 308. – Lernet Jan Nepomucen 1818, k. 105. – Leśniewicz Stawisz Jan ks. 1818-1822 (2), k. 108, 411, 416. – Lewicki Andrzej Justyn 1816-1824 (12), k. 51-52, 87–88, 554, 562, 569, 571, 581, 582, 597-599, 620, nadruk: „Ministerium Spraw Duchownych i Narodowego Oświecenia. Departament Narodowego Oświecenia. Liceum Wołyńskie”. – Lewicki Pachomiusz ks. opat klasztoru w Owruczu 1822 (3), k. 449-452, 481, 484. – Lewkowicz Sykstus 1820, k. 280–281. – Lewocki Onufry 1820, k. 282. – Lieven Christoph Heinrich von 1819, k. 218, 221. – Linsenbarth Michał b.d., k. 774–775. – Litta Jules P. 1822, k. 407, 410. – Lochmann de Multz Antoni ks. 1829, k. 408–409. – Lucchesini Franz 1827, k. 694, 697. – Lutkiewicz Onufry marsz. pow. szawelskiego 1822, k. 403, 406. Łobanow-Rostowski Dmitry I. 1818-1823 (3), k. 177, 181, 250, 534. – Łuczyński Jan 1818-1819 (2), k. 167-169, 212–213, w tym kopia świadectwa ukończenia studiów w Uniwersytecie Krakowskim, 1804. – Łysiński J. 1816, k. 39–40. Mackiewicz Franciszek Borgiasz bp kamieniecki 1823, k. 565. – Magnicki Michaił 1824, k. 608. – Maleszewski Piotr 1818, k. 188–189. – Manget Ludwik gen. 1819, k. 247. – Mantzelmann Jan Franciszek 1822, k. 417–418. – Manuzzi Konstancja z Platerów 1823, k. 504. – Marcinkowski Kajetan Jaxa 1817, k. 96. – Marczyński Wawrzyniec ks. 1821, k. 309. – Martynow Iwan 1822–1824 (7), k. 412, 415, 443, 446, 453, 458, 487, 541, 544, 591, 630. – Max Joseph und Comp. 1829, k. 717, druk. – Mianowski Mikołaj 1817-1822 (4), k. 60, 68, 71, 121-123, 441–442, w tym „Pisma Jerzego Samuela Bandtkie”. – Micuta Antoni 1822, k. 475–476. – Miechowicz Franciszek 1821, b.d., (2), k. 303–305, 772, 777. – Miklaszewski Walenty 1830, k. 741–742. – Miładowski Jan 1823, k. 579-580, w tym kopia pisma tegoż do ks. Michała Maciejowskiego. – Mniewski Franciszek 1816, k. 4, 7. – Mokronoska z Sanguszków Antonina, b.d., k. 773, 776. – Moléon Jean Gabriel Victor de 1821, k. 311–313, 318, nadruk: „Maison du Roi”, w tym „Note des objets recommandés à l’obligeance de Monsieur Dobrowski”. – Mołczanow Piotr 1819, k. 251. – Morykoni Konstanty 1816-1819 (2), k. 29, 203, 206. – Moszyński Fryderyk Józef 1816, k. 43–44. – Mrongowiusz Krzysztof Celestyn ks. 1822, k. 471-472, 479-480, w tym list tegoż do Adama Kazimierza Czartoryskiego. – Munnier Xavier 1829, k. 719-720. – Mustoxidi Andrea 1820, k. 290–291. – Müller Emanuel 1821, k. 342, 344. Naville Jules Pierre [?] 1826, k. 691–692. – Niepokoyczycki Benedykt Wilhelm 1824, k. 607. Oboleński Andrej P. 1823, k. 540, 545. – Olenin Aleksy 1823-1826 (2), k. 508–510, 513, 687–688, w tym brulion odpowiedzi. – Ołdakowski Ignacy 1818-1819 (2), k. 145–149, 195–196. – Osiński Alojzy ks. 1816-1822 (4), k. 25, 115, 119, 387, 392, 583. – Osmólski Kazimierz 1822, k. 378-379. – Ossoliński Józef Maksymilian 1819, k. 198. – Oszmieniec-Orla Ferdynand 1817, k. 86. – Owidzki Joachim 1817, k. 61. Panchaud 1830, k. 736. – Pawłowski Filip 1823, k. 568. – Pinabel de Verrière Jan 1822, k. 376–377. – Pini Andrea 1823 (2), k. 574-578, w tym kopia pisma Teodora Iwanowa. – Plater Filip Nereusz, 1818 k. 102. – Podhorodeński Władysław 1824, k. 621-622, nadruk „M.S.D.iN.O. Departament Narodowego Oświecenia. Dozorca Honorowy Szkół w Powiecie Łuckim i Szkoły Powiatowej Klewańskiej”, w tym kopia listu Stanisława Kruczkowskiego do tegoż. – Podoliński Michał 1821, k. 328. – Pokorny Johan Linus 1818, k. 151–152r – Polanowska J., b.d., k. 771, 778. – Poliński-Pełka Michał 1816-1819 (2), k. 41, 46, 186–187. – Poświatowski Józef 1819, k. 184. – Powstański Adam 1817-1820, b.d. (5), k. 99–100, 107, 285-287, 748-749, w tym kopie listów tegoż do Szymona Malewskiego i Jana Śniadeckiego. – Prozor Antoni 1821-1822 (2), k. 393, 396, 463, 468. – Puchalski P. 1825, k. 639-644, w tym „Uwagi … nad tym co korzystniejsze dla Księcia, czy zaciągnienie z Banku czy sprzedażą Granowa spłacić długi”. Raciborowski Adam 1818, k. 163. – Raciborowski Pius 1822-1823 (2), k. 438–439, 493, 496. – Raciborowski Ludwik 1824, k. 604–605. – Raczkowski Józef 1830, k. 735. – Raczyńska Konstancja z Potockich 1828, k. 700.– Radomiński Jan Alojzy 1830, k. 723-724, 729-730w tym „Spis rzeczy udzielonych Xięciu Czartoryskiemu z prośbą zwrotu”. – Radzimiński Adam 1823 (2), k. 224–225, 560–561. – Radzimiński Antoni 1816 k. 2, 9. – Rastowiecki Jakow 1822 (2), k. 422–423, 425–426. – Reszka Ignacy 1817, k. 76. – Rodziewicz Józef 1818, k. 114, 120. – Roliński Marcin 1823, k. 489, 492 – Rolle Johann Christian 1817, k. 54, 57. – Rose George Edward 1824, k. 595–596. – Royer 1820, k. 255, 260. – Römer Michał 1818, k. 165–164. – Rönne Antoni 1819, k. 232–233. – Rudnicki Teofil 1816, k. 21-22. – Rudomina Jan Gwalbert 1824, k. 590. – Ruszkowski 1830, k. 731–732. – Rutsch Juliusz 1828, k. 704. – Ryszczewski Gabriel 1818, k. 150, 153. Saloz de 1820, k. 265. – Schifferli Rudolf de 1825-1826 (2) k. 667–668, 689–690. – Schröder 1821, k. 301, 307. – Sękowski Józef 1828, k. 437, 440. – Siarczyński Antoni 1816, k. 11. – Siemiątkowski Piotr, 1821 k. 341. – Sienkiewicz Karol 1820, k. 275–276, brulion. – Sierociński Teodozy 1819-1821 (2), k. 219–220, 319–320. – Siwicki Ignacy 1818, k. 178. – Siwicki Józef 1818, k. 116. – Skibicki Franciszek 1822, k. 361. – Składziński Paulin ks. OFM 1824, k. 592. – Skoraszewski Michał 1816, k. 26. – Sławiński Piotr Paweł 1821–1824 (5), k. 345-346, 447–448, 552–553, 600-603. – Słotwiński Feliks 1816, k. 27. – Smulikowski mjr 1816, k. 20, 23. – Sobecki Feliks 1828, k. 702. – Soroka Jerzy 1823, k. 497, 500. – Speranski Michaił M. 1822, k. 389–390. – Spinek Albert (Wojciech) 1823, k. 507. – Stackelberg Gustaw Ernst von 1816, k. 19, 24. – Stankowicz Andrzej 1819, k. 216–217. – Starzeński Maciej 1823, k. 503. – Starzyński Kajetan 1818, k. 162. – Stecki Romuald 1817, k. 82. – Strzyżewska Emma z Potockich 1825 (2), k. 669-671. – Stubielewicz Stefan b.d., k. 762, 766. – Sulistrowska Karolina z Przeuskich 1824 (2), k. 606, 619. – Sywczyński A. 1829, 1830 (2), k. 708–709, 726–727. – Szalewicz Kazimierz 1822, k. 385–386. – Szczeniowski Onufry 1817–1819 (6), k. 58–59, 159–160, 239, 242, 248-249, 252–253. – Szczerb…1828, k. 701, 706. – Szemega Jędrzej 1818-1822 (3), k. 170, 183, 370, 373. – Szewernowski Antoni ks. prowincjał XX Trynitarzy,1818, k. 139-140, w tym oświadczenie ks. Anioła Paszkowskiego w sprawie funduszy przekazanych przez XX Trynitarzy na Fundusz Edukacji Narodowej. – Szostakowski Tadeusz 1816–1818 (4), k. 3, 8, 95, 97-98, 143–144. – Szyszkow Aleksandr 1824, k. 633. – Szyszło Józef 1822 (2), k. 399–400, 421, 424. Tańska Marianna 1822, k. 427, 436. – Terajewicz Tadeusz 1822, k. 430, 433, w tym nota ks. Adama Jerzego Czartoryskiego. – Tkaczyński Andrzej 1821, k. 324. – Topolski 1820-1821 (2), k. 277, 293. – Turgieniew Aleksander I. 1818, k. 126–127. – Tyczyński Józef ks. 1817, k. 77–78. Uldyński Józef 1821, k. 316. – Uniwersytet Wileński 1818-1824 (2), k. 154, 157, nadruk: „M.S.D.iO.N. Departament Oświecenia Narodowego. Uniwersytet Wileński”, podp. Feliks Mierzejewski, k. 634 kopia. – Uruska z Potockich Wanda 1827, k. 695–696. – Uwarow [Ouvaroff] Siergiej S. 1819, k. 234–235. Villagi Zygmunt 1822, k. 397, 402. – Villevieille de Pavée Louis de 1825, k. 674–675. – Voigt Johannes 1822, k. 635. Waszkiewicz Krzysztof 1823, k. 536–537. – Wereszczyński Józef 1818 (2), k. 103-104, 106, w tym rozliczenie sum zaległych na dobrach Koreywiszki, podp. Michał Romer. – Wierzchowska Kamilla, 1824, k. 626v.– Wilczewski Franciszek 1821, k. 298, kopia. – Wileńskie Towarzystwo Dobroczynności, 1823, k. 542-543, druk., podp. Andrzej Buchowski, Ignacy Jundziłł. – Wisłocka Barbara 1819 (2), k. 201-202, 207-208, 227, w tym pismo Komisji Rządowej Przychodów i Skarbu do Barbary Wisłockiej w sprawie dożywocia na starostwie ryczywolskim, 1819, nadruk, podp. Jan Węgleński. – Wiszniewski Michał 1822, k. 454–457. – Witmann Ernest 1818-1821 (2), k. 175–176, 335-339, w tym wypisy z „Lemberger Zeitung”. – Worobec Jakow 1823, k. 501-502. – Woyniłowicz Józef 1819, k. 228. – Woytulewicz F. 1830, k. 733, 740. – Wyrwicz Antoni 1822, k. 419–420. – Wyszkowski Franciszek Ksawery gen. 1823, k. 535 Zabiełło Józef 1822, k. 404–405. – Zaleski Stanisław 1819, k. 215. – Załuski Józef 1823, k. 526, 530. – Zborzewski Wojciech 1822, k. 459–460. – Zielonka Maria z Sanguszków 1825 (2), k. 645–646, 654. – Zgierski Kiszka Wincenty 1822 (2), k. 365-368. Żukowski Szymon Feliks 1817, k. 55–56. – Żurakowski Sylwester 1823, k. 588, nadruk: „M.S.D.iN.O. Departament Oświecenia. Szkoła Powiatowa Łucka”. – Żyliński Aleksander 1823, k. 505–506. N.N. 1829, b.d. (4), k. 712-713, 715-716, 754, 760, 786-787.
Uwaga: 2. Listy różnych osób: Bieliński M. b. zastępca prefekta pow. pyzdrskiego do Rządu Tymczasowego, 1830, k. 737–738, w tym nota Adama Jerzego Czartoryskiego. Brongniart Alexandre do Ignacego Horodeckiego, b.d., k. 781–782, kopia. Lenzi Giovanni do N.N. 1822, k. 353–354. Słoczyński Wojciech nauczyciel muzyki w Puławach do Komisji Rządowej Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, 1830, k. 725, 728, papier stemplowy. N. Aleksander do Wacława W. Dobrowolskiego 1822, k. 388, 391. N.N. do Anny z Sapiehów Czartoryskiej 1820, k. 264. N.N. do Komisji Rządowej Sprawiedliwości b.d., k. 744, 753, kopia.
Uwaga: 3. Varia: Dyrekcja Generalna Poczt Królestwa Polskiego, Ekspedycja Gazet, Pokwitowanie wniesienia prenumeraty „Le Moniteur Universel”, 1822, k. 343.
Proweniencja: Na k. I, 1, 786v., 790v. odciśnięta piecz.: „Z Archiwum X. Wdy Ad. J. Czartoryskiego”.
Oprawa:
Gatunek, rodzaj, forma: Rękopisy - 19 w.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Czytelnia - zbiory z magazynu
There are copies available to loan: sygn. 5477 V Rkps (1 egz.)
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again